Vítězíme v okresním kole fotbalu SŠ

Jednou z mála letošních sportovních soutěží pro studenty středních škol bylo Okresní kolo ve fotbalu.

Dá se říci, že již tradičně se ho zúčastnilo šest škol našeho okresu. Celou akci perfektně organizačně zajistila VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice. Ani velmi nepříjemný, téměř celodenní déšť mnoho neubral na kvalitě předvedených výkonů a hrál se velmi pohledný fotbal.

Naše družstvo mělo ve tříčlenné skupině za soupeře SOŠ Blatná, kterou jsme celkem bez problémů porazili 3:0 a SRŠ Vodňany, kde nám ve vzájemném utkání k prvnímu místu ve skupině stačila remíza 0:0. Tyto výsledky nás tedy posunuly do finále turnaje. V něm jsme narazili na VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice. Po prohraném poločase, ve kterém jsme zahodili několik vyložených šancí, jsme dokázali po zlepšeném výkonu ve druhém poločase vyrovnat na 2:2, a tak o vítězi turnaje musel rozhodnout penaltový rozstřel.

Naši střelci proměnili všech pět penalt, soupeř jednu neproměnil a to rozhodlo o našem vítězství v turnaji.

Sestava: D. Doležal (cap.), A. Novotný, O. Bambásek, A. Švihel, R. Vondrášek, L. Pomej, V. Vokáč, P. Říha, J. Vozandych, P. Janda, M. Šedivý, J. Chvosta a brankář M. Turčák.

Autor: Mgr. Milan Janda