Ve čtvrtek 6. března vyrazila naše skupina semináře základů společenských věd společně s panem Hajdekrem do Arpidy v Českých Budějovicích. Toto zařízení je centrem pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením.
V Arpidě se nás ujala jedna z nejdéle působících zaměstnankyň této neziskové organizace. Zhlédli jsme dvě videa, abychom získali základní představu o činnosti tohoto centra a poté měli prostor pro dotazy. Následovala samotná prohlídka. Prošli jsme celou Arpidu a ke každé místnosti dostali krátký, ale velmi poučný popis. Navštívili jsme například venkovní hřiště, speciální třídy, nahlédli do nejrůznějších terapeutických místností či umělecké dílny. Zařízení mnohé z nás překvapilo pohodovou atmosférou a útulnými prostory, které jsou velmi barevné, vzdušné a zároveň důmyslně postavené.
Díky této exkurzi jsme získali povědomí o centrech pro zdravotně postižené, jak to v nich chodí a kolik lidí je vůbec potřeba k jejich fungování.
Autor: Andrea Šefčíková, 3.B
Přečteno: 255x
Vydáno: 6.3.2025