Rok v USA zdarma - americké vládní stipendium FLEX pro středoškoláky

Dobrý den,

jsem tu opět s informací o stipendiu FLEX. Čeští středoškoláci a středoškolačky se mohou i tento podzim ucházet o americké vládní stipendium Future Leaders Exchange (FLEX), které vybraným studentům a studentkám umožní strávit jeden školní rok v USA téměř zdarma. On-line přihláška na školní rok 2024–25 je dostupná do 28. září na odkaze https://ais.americancouncils.org/flex

Informace o stipendijním programu:

Program FLEX plně hradí Ministerstvo zahraničí USA a za 30 let existence ho absolvovalo víc jak 30 tisíc studentů z Evropy a Asie. Původně se ho mohli účastnit jen studenti z bývalých sovětských republik, v posledních letech se ale rozšiřuje i do dalších zemí.

V létě 2019 s ním do USA odletělo prvních deset českých středoškoláků a středoškolaček ze všech koutů republiky. Nyní máme 14 stipendijních míst.

Od ostatních programů, které zajišťují roční studijní pobyty v USA, se FLEX liší především tím, že se za něj skoro nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady a základní zdravotní pojištění, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a docházku na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční kapesné ve výši 200 USD na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

V příloze najdete leták s informacemi o programu FLEX, jako jsou kritéria pro uchazeče (1. a 2. ročník ve školním roce 2023–24, datum narození mezi 15. 5. 2006 a 15. 7. 2009, schopnost domluvit se anglicky, dobrý prospěch) a co stipendium hradí. Studenti a jejich rodiče najdou podrobnosti o stipendiu a výběrovém řízení na našem českém webu. Najdou nás také na Facebooku a Instagramu.

Děkuje a srdečně zdraví,

Kateřina Šantúrová

Country Representative
Karmelitská 379/18
Prague, Czech Republic
+420 605 187 451
czechia.americancouncils.org
www.americancouncils.org

Autor: Eva Vachlerová
Přečteno: 386x
Vydáno: 4.9.2023Další články v kategorii

Nabídka letních táborů s výukou angličtiny 2023
EYP: POTKALI SE U KOLÍNA aneb NÁRODNÍ VÝBĚROVÁ KONFERENCE EVROPSKÉHO PARLAMENTU MLÁDEŽE
Konverzační soutěž v anglickém jazyce – krajské kolo
Anglické divadelní představení Farma zvířat
Zakončení bronzové úrovně aneb DofE ceremonie v Příbrami