Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Konverzace v německém jazyce

Konverzace v německém jazyce - NKN

Zahájení 22. Euregio – hostitelského roku

V malém historickém městě Plasy uspořádalo místní Gymnázium a SOŠ slavnostní večer pro 22 studentů a studentek z jižních a západních Čech, kteří se rozhodli studovat 1 školní rok na některém z bavorských gymnázií, seznámit se se společenským, politickým a hospodářským děním v Bavorsku.

Rovněž Gymnázium Strakonice má letos tři studenty v Bavorsku: Kateřina Vokurková studuje na Comenius- Gymnasiu v Deggendorfu, Marco Simič na Gymnasiu ve Zwieslu a Václav Holík již druhým rokem na Robert -Koch –Gymnasiu v Deggendorfu, na naší partnerské škole.

Studenti strakonického gymnázia v Bavorsku

Chcete si procvičit cizí jazyky, navštívit neznámá místa, zúčastnit se zajímavých aktivit a přitom být i nebýt ve škole? Staňte se studentem strakonického gymnázia a v druhém ročníku s námi pojeďte na výměnný pobyt do našeho partnerského gymnázia v Nabburgu. Strávíte nezapomenutelný týden v nevelkém historickém městě ležícím na řece Naab.

Haus Europa – Bad Marienberg

Ještě neskončily jarní prázdniny a my už vyráželi na osmi hodinovou cestu z Prahy do Marienbergu. Zde se již poněkolikáté konal sjezd všech možných národností na akci zvanou Europa Haus. Zde jsme se po celý týden seznamovali, hráli hry a řešili témata, jako jsou Brexit či uprchlíci.

Výměnný pobyt s německými studenty

Druhá část letošního výměnného pobytu s německými studenty započala v pondělí 18. 4. 2016. Nabburští gymnazisté k nám dorazili chvíli před polednem a my je přivítali ve školním klubu. Nikdo z nás už se tentokrát neostýchal, a tak celé dopoledne (a vlastně i celý týden) proběhlo v klidu a pohodě.

Exkurze do Drážďan

V úterý 15. 12. v půl páté ráno jsme – 2. B, 3. C a někteří zbloudilci z jiných tříd – ospale a zároveň netrpělivě očekávali odjezd našeho autobusu. Konala se totiž exkurze do německých Drážďan. Do cíle jsme dorazili přibližně po čtyřech prospaných hodinách, kde nám průvodkyně Markéta Havlová ukázala ty nejdůležitější památky v Drážďanech.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení