Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Informatika a výpočetní technika

IVT

ROBOTIÁDA 2019

Po roce jsme opět v Brně a naši roboti budou soupeřit ve dvou velmi náročných disciplínách s více než stovkou dalších robotů, na dalším ročníku oblíbené soutěže ROBOTIÁDA. Držte nám palce ať jsou oba týmy: GYMSTR 3.O (Alice, Filip, Elen a Sylva) a FYFYNKA (Magdaléna a Míra) co nejúspěšnější.

Robotičtí nadšenci z GYMSTR

Avast a Prusa Research

Bylo pochmurné, mokré, okoralé strakonické ráno 18. 12. 2018 a my jsme se ještě v polospánku vydali na velkolepou výpravu do Prahy. Naší cílovou zastávkou byly dvě pražské firmy – Avast a Průša Labs. Za volantem seděl zkušený řidič Karel, záruka toho, že cesta bude rychlá a bezpečná. Bezpečná skutečně byla, rychlost přiměřená, takže zbylo krásných pět minut na přesun ze zastávky k mrakodrápku firmy Avast.

Finále 10. jubilejního ročníku Robosoutěže 2018

V pátek 14. prosince vypuklo finálové kolo ROBOSOUTĚŽE 2018 pro SŠ, které pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT. Z prvního předkola jsme postoupili na senzačním prvním místě. Na finále jsme se nesmírně těšili, i když jsme věděli, že náš robot bude měřit „síly a inteligenci“ s dalšími vítězi a finalisty ostatních předkol, která proběhla v listopadu. Na všech soutěžících bylo okamžitě po příjezdu vidět napětí před prvním finálovým kolem, nenápadně pokukovali po soupeřích a odhadovali schopnosti jejich robotů.

Finále začalo stejně jako všechna předkola. Každý robot jel dvě jízdy a součet získaných bodů určil startovní pozici do vyřazovací části finále. I když náš robot neudělal žádnou chybu, rozmístění překážek bylo tak náročné, že z této části jsme postupovali „až“ na jedenáctém místě z 35 soutěžících týmů. Taková startovní pozice vypadá docela dobře až do chvíle, než si uvědomíte, že následující souboj musíte vyhrát, jinak nepostoupíte mezi nejlepších šestnáct! Proč je tak důležité být mezi prvními šestnácti? Pokud jste tam, musíte prohrát dvakrát, abyste vypadli úplně a nemohli vyhrát.

Vítězství!

Letošní první předkolo ROBOSOUTĚŽE 2018 pro střední školy, které se konalo na půdě ČVUT FEL 20. listopadu, bylo pro tým GYMSTR 8.O z našeho gymnázia krásným překvapením a úspěchem. Navzdory všemu očekávání byl právě robot našeho týmu nejúspěšnější ze všech 38 zúčastněných.

Po prvních dvou jízdách robot postoupil rovnou do třetího kola jako 5. z 38 v těsném závěsu za předcházejícími týmy se ziskem 70 bodů z 80 možných. Následující jízdy už byly vyřazující a náš robot dokázal všechny soupeře porazit. Nejvíce jsme se my i robot zapotili při konfrontaci s robotem týmu Krtečkovo auto ze SOŠ a SOU, Kladno. V první jízdě proti tomuto robotovi byl výsledek 36:36, a jízda se tím pádem opakovala. Na druhý pokus už byla výhra naše. Po tomto napínavém souboji jsme postupovali pavoukem bez zaškobrtnutí a celé předkolo jsme absolvovali bez jediné prohry. Odměnou za vítězství je nám postup do velkého finále, kde poměříme síly s dalšími vítězi dalších předkol, a velmi příjemná věcná cena, mobilní telefon Samsung J5.

ROBOSOUTĚŽ 2018

I v tomto školním roce se malá skupina nadaných a nadšených studentů našeho gymnázia účastní ROBOSOUTĚŽE 2018 tentokrát s názvem týmu GYMSTR 8.O (Magdaléna K. 8. O, Miroslav M. 3. C a Petr Š. 8. O).

Po náročné dvouměsíční přípravě, kdy jsme nejprve stavěli vlastní originální podobu robota a poté jestě náročnějším programování a testování jsme konečně v Praze na ČVUT FEL a těšíme se na zahájení prvního předkola soutěže.

Náš tým postupuje na pátém místě z 38 do dalších jízd.

Držte nám palce.

Tým GYMSTR 8. O

Bobřík informatiky

Odstartovalo další kolo soutěže Bobřík informatiky a zapojili se i žáci Gymnázia Strakonice. Spolu s organizátory soutěže držíme všem palce, přejeme dobré připojení a fair play.

Týden mozku

Tradice založená asi před šesti roky pokračuje. Ve dnech 15.-16.3.2018 se 14 studentek a studentů (Dubová Tereza, Knížková Jitka, Homolová Kamila, Lukačevičová Emma, Blatská Tereza, Vaňková Simona, Ševčíková Hana, Polívková Linda, Pícka Jan, Nováček Samuel, Nesvedová Anna, Dunovská Petra, Hanzlíková Linda, Nepodalová Anita) zúčastnilo jubilejního 20. ročníku velice populárního věděckého festivalu Týden mozku pořádaného AV ČR.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz