Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Matematika

Internetová matematická olympiáda

V úterý 29. 11. 2016 se konala internetová matematická olympiáda sedmičlenných družstev. Studenti se během dvou hodin snažili vyřešit 10 příkladů. Mezi 216 soutěžícími týmy z České republiky a Slovenska bylo i šest družstev z našeho gymnázia.

 

Grandfinále pIšQworek 2016

Michal Červený, 25. 11. 2016 v 14:47

Nejúspěšnější hráči pIšQworek z celé České republiky a Slovenska se dnes utkali o nejvzácnější trofej celé soutěže na Fakultě sociálních studií v Brně. Kdo si trofej odnesl a sklidil nejlepší ceny?

Velký úspěch v pišqworkách

V letošním ročníku Mistrovství škol v pišqworkách se podařilo jednomu z našich týmů probojovat přes krajské kolo, kde se umístili druzí s postupem do Grandfinále mistrovství středních škol konajícím se v Brně ve dnech 24. a 25. 11. 2016 na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Kapitánskou pásku a s ní spojenou zodpovědnost za tým vlastní Dominik Staněk, dále bude naše barvy hájit Míša Helmová, Tonda Prantl, Vašek Kůla a Pavel Vašek.

Bobřík informatiky ve školním roce 2016/2017

Od 7. do 10. listopadu 2016 mají žáci Gymnázia Strakonice možnost zapojit se do soutěže Bobřík informatiky. Spolu s organizátory soutěže držíme všem palce, přejeme dobré připojení a fair play.

 

Vánoční šachový turnaj

Povzbuzena skutečností, že kdosi na nejmenované facebookové stránce neví, jak dopadl šachový turnaj, přináším do éteru krátký report s tolerovatelným zpožděním měsíc a kousek. Koneckonců se informace musela uležet, čtenáři napnout, a kdyby se někomu zpětně zjistil doping, musela bych všechno dopisovat ex post.

Logická olympiáda pod záštitou MENSA ČR

Dne 6. 11. 2015 se uskutečnilo krajské kolo již 8. ročníku Logické olympiády pod záštitou MENSA ČR. Za naši školu se do Českých Budějovic, kde se krajské kolo každoročně koná, kvalifikovalo celkem 6 studentů.

V kategorii B, což je kategorie pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky SŠ, nás reprezentovala Nikola Maroušková, jež se nakonec umístila v horní polovině na velice solidním 16. místě.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení