Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Matematika

Vícehlasy Šmidingerovy knihovny ve Strakonicích

Učitelka a sbormistryně našeho gymnázia Marcela Miková byla spolu s lektorkou řemesel Julií Chadimovou hostem pořadu Vícehlasy Šmidingerovy knihovny ve Strakonicích. Zde je záznam pořadu:

Internetová matematická olympiáda

V úterý 29. 11. 2016 se konala internetová matematická olympiáda sedmičlenných družstev. Studenti se během dvou hodin snažili vyřešit 10 příkladů. Mezi 216 soutěžícími týmy z České republiky a Slovenska bylo i šest družstev z našeho gymnázia.

 

Grandfinále pIšQworek 2016

Michal Červený, 25. 11. 2016 v 14:47

Nejúspěšnější hráči pIšQworek z celé České republiky a Slovenska se dnes utkali o nejvzácnější trofej celé soutěže na Fakultě sociálních studií v Brně. Kdo si trofej odnesl a sklidil nejlepší ceny?

Velký úspěch v pišqworkách

V letošním ročníku Mistrovství škol v pišqworkách se podařilo jednomu z našich týmů probojovat přes krajské kolo, kde se umístili druzí s postupem do Grandfinále mistrovství středních škol konajícím se v Brně ve dnech 24. a 25. 11. 2016 na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Kapitánskou pásku a s ní spojenou zodpovědnost za tým vlastní Dominik Staněk, dále bude naše barvy hájit Míša Helmová, Tonda Prantl, Vašek Kůla a Pavel Vašek.

Bobřík informatiky ve školním roce 2016/2017

Od 7. do 10. listopadu 2016 mají žáci Gymnázia Strakonice možnost zapojit se do soutěže Bobřík informatiky. Spolu s organizátory soutěže držíme všem palce, přejeme dobré připojení a fair play.

 

Vánoční šachový turnaj

Povzbuzena skutečností, že kdosi na nejmenované facebookové stránce neví, jak dopadl šachový turnaj, přináším do éteru krátký report s tolerovatelným zpožděním měsíc a kousek. Koneckonců se informace musela uležet, čtenáři napnout, a kdyby se někomu zpětně zjistil doping, musela bych všechno dopisovat ex post.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení