Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Hudební výchova

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice přivezl zlato z Rokycan

V úterý odpoledne vyrazil náš gymnaziální sbor hájit čest jihočeských středoškolských pěveckých sborů do regionálního kola v Rokycanech, kde v posledních letech úspěšně působí hned několik našich kvalitních a sympatických soupeřů. V jejich konkurenci ocenila porota složená ze sbormistrovských matadorů náš program sestávající z keltského tradicionálu, renesanční polyfonní skladby, známé lidovky „Stojí hruška v širém poli“ a podmanivé swingovky „Ain’t she sweet“ zlatým pásmem s doporučením postupu do celostátního kola soutěže Opava cantat, které proběhne letos v listopadu.

Jarní rozezpívání

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice Vás zve ve středu 26. dubna od 18:30 hodin do Domu kultury ve Strakonicích na JARNÍ ROZEZPÍVÁNÍ.

Hosté:

UNIQUE (Rokycany) PUK (Strakonice)

Vstupenky v předprodeji MěKS

PDF ke stažení

Školní klub pohltily tóny samby, vojenských pochodů i Billie Jean od Michaela Jacksona

Bubeníci z řad studentů i učitelů na českobudějovické konzervatoři zavítali do Strakonic, aby nám představili bicí nástroje a vtipnou formou osvětlili vývoj hudby z pohledu bubeníků. Převážně studenti primy, sekundy, tercie a kvarty si vystoupení náramně užili a v rámci posluchačské podpory a díků neváhali tančit, skákat a v neposlední řadě si vyzkoušet netradiční nástroje na pódiu s profesionálními muzikanty.

Krásné vánoční dopoledne okořeněné zpíváním koled v MHD

Uplynul rok po vánočním představení, kdy na půdu Gymnázia přijely děti z MŠ Šumavská, aby zhlédly naše vystoupení a zároveň nám ukázaly, jak mají šikovné a nadané předškoláky. Tehdy jsme naši školu reprezentovaly těmi nejmladšími – primou.

PSGS v Opavě

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice se zúčastnil dvacátého ročníku soutěže středoškolských pěveckých sborů Opava Cantat. Každý rok se zde setká na pět set studentů z nejlepších českých a moravských středoškolských sborů. Po dlouhé cestě a dvou nocích na karimatkách ve třídách Mendelova gymnázia v Opavě sbor nastoupil k soutěžnímu vystoupení. Parta pětatřiceti gymnazistů ze Strakonic zazpívala, jak nejlépe uměla. Porota ohodnotila jejich vystoupení stříbrným pásmem a navíc zvláštní cenou za dramaturgii soutěžního vystoupení.

Strakonice - město dudáků a sborového zpěvu

Poslechněte si příspěvek České televize o pěveckém sboru Gymnázia Strakonice vedeném sbormistryní Marcelou Mikovou: Týden v regionech.

Svatováclavský koncert v kostele Sv. Markéty ve Strakonicích

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice Vás zve za Svatováclavský koncert do kostela Sv. Markéty ve Strakonicích ve středu 28. září od 19 hodin. Spoluúčinkuje Pěvecká skupina Prácheňského souboru a strakonický chrámový sbor.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení