Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Dějepis

Naši dějepisci první v kraji

Ve středu 5. dubna se v aule Filosofické fakulty Jihočeské univerzity odehrálo krajské kolo dějepisné soutěže gymnázií. Mezi účastníky patřilo stejně jako loni naše trio Matouš Baloun z 2. B, David Čížek ze septimy a Jirka Slabý ze 3. B. V letošní kvalifikaci do chebského finále jsme se učili o období 1949-1967, nazvaném příznačně Léta strachu i nadějí, času stalinistických procesů a represálií, ale rovněž hvězdných úspěchů našich sportovců i umělců.

Dějepisná soutěž gymnázií 2016

Cheb se stal 24. listopadu 2016 opět dějištěm finále dějepisné soutěže gymnaziálních družstev. 75 týmů, které musely na jaře úspěšně proplout krajskými rozstřely, bylo jako v posledních letech složeno z gymnázií českých i slovenských, mezi nimi i zástupci družebního Gymnázia Bánovce nad Bebravou.

Naše pánské složení Jiří Slabý, David Čížek a Matouš Baloun už sice mělo za sebou přesvědčivé vítězství z Českých Budějovic, ale napětí a nervozita byl znát; příprava byla přitom dlouhá a pečlivá, všichni tři naši reprezentanti se studiu věnovali i o prázdninách a trávili v dějepisném kabinetu i středeční a páteční odpoledne.

Poznávací exkurze Katalánsko

Poznávací exkurze do Katalánska se uskutečnila ve dnech 16.-24. září 2016 a zúčastnilo se jí 49 strakonických gymnazistů doprovázených Mgr. A. Klichovou, D. Křížovou a M. Hruškou. Cílem se stalo pobřežní město Lloret de Mar a v plánu byly návštěvy Barcelony s prohlídkou architektury Antoni Gaudího, Dalího muzeum ve Figueres, klášter Monserrat a gotické městečko Besalú; tancechtivé čekal objednaný kurz žhavého flamenga.

Krajské kolo dějepisné olympiády

Dne 21. března 2016 se v Domě dětí a mládeže v Českých Budějovicích konalo krajské kolo dějepisné olympiády. Této akce jsme se účastnili ve složení Karel Štěpán Reindl (tercie) a Marie Dvořáková (kvarta).

Návštěva České rafinérské a Hrdličkova muzea

Dne 3.11.2015 se třídy 3. C a septima společně s několika zájemci z řad čtvrtých ročníků vydaly v doprovodu pí. uč. Míkové a pí. uč. Trávníčkové na biologicko-chemickou exkurzi.

Dějepisná soutěž Cheb 2015

Cheb 2015

Být druhý v Římě, nebo první v Hispánii?
Být první v Českých Budějovicích, nebo čtvrtí v Chebu?

Celostátní a dnes díky účasti slovenských škol mezinárodní dějepisná soutěž gymnaziálních týmů se odehrála jako obvykle na konci listopadu ve vzdáleném Chebu a díky 1. místu v krajské kvalifikaci v ní nechybělo strakonické gymnázium. Téma 1939-45, tj. neblahé období okupace a neslavná éra „farské“ Slovenské republiky zpočátku vypadaly vyřešeně a nevinně. Postupně jsme zjišťovali, že opak je pravdou.

Exkurze do Prahy - Památník národního písemnictví a Král Lear v divadle ABC

Áčka v Praze
Gymnázium Strakonice vyráží do víru velkoměsta, Prahy. Ačkoli nám počasí příliš nepřeje, neklesáme na mysli a ladíme na pozitivní vlnu. Udělali bychom lépe, kdybychom ladili na vlnu zelenou, protože ta ve spojení s pražskými semafory není k zahození.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení