Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Kollegentreffen Nabburg

Ve dnech 4. a 5. října proběhlo tradiční každoroční setkání s kolegy z Gymnázia Johanna Andrease Schmellera v Nabburgu, které se po dvou letech opět uskutečnilo u nás a do jehož příprav a organizace se zapojilo mnoho vyučujících z řad našeho učitelského sboru. Po příjezdu německých kolegů následovalo přivítání na půdě našeho gymnázia, jehož součástí bylo také menší pohoštění. Poté, co se naši nabburští kolegové ubytovali v hostitelských rodinách, jsme se vydali na společnou večeři. Po dobrém jídle ještě většina z nás poseděla u kávy, poté jsme se však již rozešli do svých domovů, abychom nabrali síly na sobotní výlet.

V sobotu ráno jsme vyrazili do Sušice, kde nás čekala prohlídka Muzea Šumavy, jehož součástí je například i proslulý mechanický betlém či expozice sirek. Po vydatném obědě jsme se přesunuli na Antýgl a odtud jsme se pěšky vydali malebnou šumavskou krajinou podél řeky Vydry směrem na Čeňkovu pilu. Protože bylo poměrně chladné počasí, zastavili jsme se cestou na Turnerově chatě, kde jsme si dali kávu na zahřátí. Z Čeňkovy pily jsme se poté vrátili do Horažďovic, kde jsme povečeřeli v místní pizzerii. Poté jsme se rozloučili s našimi německými kolegy a rozjeli se do svých domovů.

Setkání, při kterém se obnovila stará přátelství a navázala přátelství nová, se účastnilo mnoho kolegů. Doufáme, že to pro všechny byly příjemně strávené chvíle, na které budou rádi vzpomínat. Tímto ještě jednou děkujeme všem, kteří do setkání investovali svůj čas i energii!

Jana Slancová, Romana Ouředníková

 

 

Provoz školy

Přihlášení