Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

X. Internationales Workcamp Bad Salzungen 2018

X. Internationales Workcamp Bad Salzungen 2018

(X. mezinárodní workcamp Bad Salzungen 17. - 24. 6. 2018)

„Friendship knows no boundaries“ - „Freundschaft kennt keine Grenzen“ „ Přátelství nezná hranic“

Skupina studentů 3.C, 2.B a sexty, která strávila týden mezi 17. a 24. červnem v Bad Salzungen, partnerském městě Strakonic, si v praxi ověřila, že motto mezinárodního workcampu je skutečně pravdivé. Celý týden dnem i nocí sdíleli sportovní halu společně se studenty z Maďarska, Polska, Litvy, Indonésie a hostitelského gymnázia. Dvě odpoledne věnovali veřejně prospěšné práci pro sponzory campu a jeden den strávili na konferenci a workshopu o demokracii. Konferenci vedla paní profesorka Erika Rosenberg, blízká přítelkyně Emilie Schindlerové, manželky Oskara Schindlera, který za války zachránil životy mnoha Židů.

Camp navštívil starosta Bad Salzungen pan Klaus Bohl, zemský rada kraje Wartburg pan Reinhard Krebs a dokonce i ministerský předseda spolkové země Duryňsko pan Bodo Ramelow. Ve zbývajícím čase hostitelská škola zorganizovala několik výletů a všichni účastníci měli také možnost si zasportovat. Dále navštívili Point Alpha – muzeum a bývalou americkou vojenskou základnu u někdejší hranice mezi NDR a NSR, koncentrační tábor Buchenwald, duryňskou metropoli Erfurt a solný důl Erlebnis Bergwerk Merkers. V samém závěru campu se studenti zúčastnili městských slavností v Bad Salzungen, kde každá delegace předvedla krátké vystoupení.

Byl to náročný týden, všichni byli rozlámaní ze spaní na tvrdých žíněnkách, ale pozitivní atmosféra campu, nová přátelství a nezapomenutelné zážitky stály za to.

Jitka Panušková, vyučující AJ

Provoz školy

Přihlášení