Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Centrální laboratoře strakonické nemocnice

Ve středu 22. 11. 2017 jsme se s biologickým seminářem vypravili na exkurzi do Centrálních laboratoří strakonické nemocnice. PharmDr. Eva Šimečková, primářka tamního oddělení, nás přivítala a rozdělila do dvou skupin. Od jedné pracovnice každý dostal ochranný plášť a mohli jsme vyrazit do míst, kam se běžný pacient jen tak nepodívá.

Laboratoře jsou zaměřeny na provádění analýz biologických materiálů, jako je krev, moč a jiné tělesné tekutiny. Postupně jsme směli nahlédnout do tajů každého ze čtyř úseků laboratoří – klinické mikrobiologie a antibiotického střediska, hematologie a krevního skladu, klinické biochemie a patologie. Zblízka jsme si mohli prohlédnout původce některých nemocí jako je např. černý kašel nebo angína.

Bylo to pro nás zajímavé odpoledne, protože snad každému někdy odebírali krev a poslali ji na rozbory. A my jsme viděli, jak to všechno probíhá. Za to, že jsme mohli do těchto míst nahlédnout, patří náš velký dík panu MUDr. Michalovi Pelíškovi, zástupci primáře neurologického oddělení strakonické nemocnice.

Anna Šulcová

Provoz školy

Přihlášení