Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Cestou dobrých česko-německých vztahů

V sobotu 21.10. přivítali učitelé Gymnázia Strakonice své kolegy z partnerského Gymnázia Roberta Kocha v Deggendorfu. Toto již tradiční setkání pedagogů se koná pravidelně na podzim střídavě vždy na jedné z partnerských škol.

Po krátkém přivítání v nedávno zrekonstruovaných prostorách školní jídelny absolvovali deggendorfští hosté prohlídku budovy školy. Ocenili zejména moderní technikou vybavené laboratoře chemie, fyziky a biologie. Pochvalné hodnocení sklidilo i kvalitní pracovní zázemí všech učitelů, které není na německých školách vůbec samozřejmostí. Po následném obědě se členové obou pedagogických sborů vydali na společný výlet.

Cílem bylo tentokrát město Prachatice, město, které by o česko-německých vztazích mohlo vyprávět. O tom se mohli všichni účastníci přesvědčit při komentované prohlídce Prachatic a návštěvě expozic místního muzea, které poutavě mapuje historii Zlaté stezky, dějiny města a v neposlední řadě se věnuje i prachatickému rodákovi sv. Janu Nepomuku Neumanovi. Pro všechny bylo povzbuzující si připomenout, že společné cesty nacházeli nejen čeští a němečtí předkové, ale o totéž se snaží i dnešní generace.

Zástupci vedení obou škol, zástupkyně ředitele StDin Rosemarie Wagner a ředitel strakonického gymnázia Mgr. Miroslav Hlava, vyjádřili při slavnostní večeři naději, že touto cestou dobrých vztahů půjde i nastupující generace. Příslibem je i stálý zájem českých studentů o stipendijní pobyt v rámci programu Euregio a spolupráce obou partnerských škol při zajímavých projektech.

Eva Hlouchová, vyučující NJ

Provoz školy

Přihlášení