Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Exkurze – elektromobilita

Ve středu 4.10.2017 se třídy 3.A a 3.C zúčastnily zajímavé exkurze o elektromobilitě. Sraz všech zvědavců byl na nádvoří Strakonického hradu.

Prvním krokem bylo seznámení se základními pojmy, které se vztahují k nově skloňovanému slovu – elektromobilita. Co je to vlastně elektromobilita? Elektromobilita je pohon dopravních prostředků elektřinou, který v sobě spojuje ekonomickou výhodnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Velkou výhodou elektrického pohonu jsou nízké emise, levný provoz a nízká hlučnost, avšak pořizovací cena je vyšší. Z vlastní zkušenosti ale vím, že počet elektromobilů a elektrokol každým rokem roste.

I v naší malé zemičce je již možné se s těmito elektromobily či elektrokoly setkat. Při návštěvě Prahy jsem měla možnost vidět první elektrovlaštovky tohoto typu. Pohybují se hlavně v okolí středu města. Tu samou zkušenost mám i z poznávacího zájezdu ve Švýcarsku. V městě Zermatt je převážná část dopravních prostředků poháněna elektromotory.

Ke konci prohlídky jsme si mohli elektrokola i elektroběžky vyzkoušet. Nejatraktivnější byly samozřejmě elektroběžky, které si vyzkoušel téměř každý. Ani elektrokola však nestála stranou. Jsou sice kvůli přidanému motoru o něco těžší, ale jízda na nich je lehká a vůbec ne namáhavá. Baterií poháněný elektrický motor totiž kolo nepohání přímo, pouze usnadňuje šlapání do rychlosti 25 km/h. V tomto momentu výkonu se motor vypne.

Nově vytvořené elektromobily jsou velkým pokrokem 21. století. Já mám však malou připomínku v podobě návrhu. O jaký návrh jde? Myslím si, že všechny elektromobily či elektrokola by mohly mít výraznější elektrodesing. Jde mi o výtvarné, barevné odlišení těchto elektromobilů od běžných kol a aut se spalovacími motory.

Exkurze byla příjemným zpestřením dne a všem se nám moc líbila.

Eva Křivancová, 3.C

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz