Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

EYP: Účast a úspěchy našich studentů na akcích Evropského parlamentu mládeže – shrnutí za rok 2016/2017

Jako každý rok, i letos se naši studenti účastnili akcí Evropského parlamentu mládeže (European Youth Parliament, www.eyp.cz) – debatní soutěže probíhají v anglickém jazyce, ať už jako soutěžící, či jako zkušení matadoři a organizátoři.

Zájem o tuto soutěžní studentskou konferenci vzrostl v posledních letech natolik, že od systému jednodenních výběrových předkol, odehrávajících se v Praze a Brně, se upustilo a o postupu na celostátní Národní výběrovou konferenci se nyní rozhodovalo na dvou podzimních víkendových regionálních konferencích – v Hradci Králové a Pardubicích.

Nyní tedy i studentské týmy, které nepostoupí do národního kola, mají šanci zažít onu specifickou „EYP experience“ – několikadenní hektické zasedání, během něhož spolupracují s ostatními středoškoláky z celé České republiky, v rámci teambuildingu plní bláznivé úkoly a v týmu (komisi) se snaží dohodnout na řešení některého z aktuálních politických a společenských problémů a později ho na veřejném zasedání obhájit, to vše výhradně v anglickém jazyce.

Na Regionální výběrovou konferenci v Hradci Králové (9. – 11. 12. 2016) vyslalo Gymnázium Strakonice hned dvě delegace (tj. soutěžní týmy): zkušenější tým ve složení Kateřina Harenčáková, Filip Malý (oba septima), Adam Palivec (kvinta) a Anežka Mlíčková (1.B) a tým odvážných nováčků z 2.B ve složení Matouš Baloun, Tereza Kubíková, Barbora Šandová a Markéta Uhlíková.

Na čtyřdenní Národní výběrovou konferenci, konající se ve dnech 23. – 26. 3. 2017 v Písku, podle očekávání postoupila zkušenější delegace. Katka, Filip, Adam a Anežka tak měli šanci v Písku otestovat své komunikační, argumentačním, improvizační a jazykové schopnosti a lámat si hlavy nad tím, jak vyřešit například alarmující nezaměstnanost mladých v některých zemích EU, problém domácího násilí či bezdomovectví, jak efektivně bojovat s obchodem s drogami, jak přistoupit k prudce se rozvíjející „sdílené ekonomice“ projektů jako Uber či Airbnb atd. V roli organizátorů působili zkušení „EYP matadoři“ Markéta Scheinostová (absolventka 2016) a Tomáš Pacovský (septima), který bude mít příští rok na starosti organizaci jedné z regionálních výběrových konferencí.

Třebaže letos, na rozdíl od předchozích ročníků, žádný ze studentů nepostoupil z celostátní konference na některé z mezinárodních zasedání, i účast v celostátním kole považujeme za skvělý výsledek a věříme, že nováčci z prvních ročníků, Adam a Anežka, patří do kategorie „mladí a nadějní“, nyní nasbírali zkušenosti a jejich „EYP kariéra“ ještě zdaleka není u konce.

 

Děkujeme za celoroční podporu vedení školy a Nadačnímu fondu Gymnázia Strakonice.

Markéta Jansová, vyučující anglického jazyka

Více informací o Národní výběrové konferenci, řadu fotografií i videa najdete zde: https://www.facebook.com/pisek17/?fref=ts

Provoz školy

Přihlášení