Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Úspěch studentů sekundy v celostátním kole soutěže Eurorebus

Skvělý úspěch studentů sekundy v celostátním kole vědomostní soutěže Eurorebus

V pondělí 5. června proběhlo v Praze celostátní kolo 22. ročníku soutěže Eurorebus. Skvělé čtvrté místo v soutěži školních tříd v kategorii ZŠ 01 obsadilo družstvo sekundy ve složení Diana Voborníková, Jakub Wolfschläger a Jakub Šimek. Blahopřejeme.

Více se o soutěži dozvíta z následujícího článku:

Na začátku září jsme se od paní učitelky Zuntové dozvěděli o zeměpisné soutěži Eurorebus. Celý rok jsme pilně plnili internetová kola a na konci března nám přišly dva dopisy. V jednom stálo, že Karolína a Kristýna Krejčovy budou soutěžit za jednotlivce a v druhém, že máme sestavit trojčlenný tým, který bude reprezentovat naši třídu.

Do krajského kola v Českých Budějovicích jsme se vydali ve složení Jakub Šimek, Diana Voborníková, Jakub Wolfschläger, sestry Krejčovy a mnoho dalších tříd našeho gymnázia. Zde se Kristýna Krejčová umístila na prvním místě a tým sekundy na místě druhém. I další třídy slavily úspěchy. 5. června nás čekalo celonárodní kolo v Top Hotelu v Praze. Po vyplnění náročných testů jsme se mohli zúčastnit mnoha zábavných geografických soutěží. Také jsme vyslechli přednášku dokumentaristy Petra Horkého o jeho cestě na severní pól.

Pak už přišlo napínavé vyhlášení výsledků. Nejlépe z gymnázia jsme si vedli my, družstvo sekundy, protože jsme se probojovali až na 4. místo republikového kola. Škola jako celek obsadila 11. místo. Ostatním soutěžícím také blahopřejeme!

Diana Voborníková, sekunda

Provoz školy

Přihlášení