Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Právě probíhá...

(Ne)vinný gymstr

Gymnázium Strakonice vás srdečně zve na

(NE)VINNÝ REPREZENTAČNÍ PLES GYMNÁZIA STRAKONICE

Ples se uskuteční 16. března 2018 od 20:00.

Informace a předprodej vstupenek:
383 313 111, 732 930 464, kostkova@gymstr.cz

Plakát ve formátu PDF je ke stažení zde.

 

GymStr uklízí Strakonice

Dobrovolníci budou v sobotu dopoledne uklízet Strakonice a GymStr se připojí!

Pojďme společně uklidit Strakonice, kolem řek.

Kdy a kde?

Sobota 27. dubna, sraz v 9 hod. před kostelem Sv. Markéty.

Co s sebou?

Dobrou náladu, pevnou obuv a pracovní oděv. Po akci si opečeme špekáčky!

Kontaktní osoba:

Tomáš Oberpfalzer tel. 721 042 768

 

Do školy na kole

Ve středu 17.4.2019 se několik dobrovolníků z celé školy zúčastnilo přednášky o projektu „Do školy na kole“, který má pomoci omezit každodenní používání motorových vozidel, a tím zlepšit naše životní prostředí. Nejdříve jsme se seznámili s členkou spolku, který má tuto akci v České republice na starosti, která nám tento projekt představila. Například jsme se dozvěděli, jak to všechno začalo, co přimělo lidi, aby takový projekt zorganizovali a jak se do něj můžeme zapojit. Samozřejmě nám ukázala, jak to všechno funguje a jak si můžeme naše cesty zaznamenávat. To však není všechno. Také jsme poznali další akce, které se konají na různých místech naší republiky a které můžeme zorganizovat i u nás na škole.

Úklid okolí školy

V úterý 16.4.2019 jsme i my, kvarta, společně s částí primy převzali štafetu v podobě rukavic a pytlů a vydali jsme se zbavit naše okolí odpadků, které mu značně ubírají na kráse. Nemuseli jsme jít daleko. Hned po pár krocích jsme narazili na hnízdo kuřáků, kde jsme rozhodně měli co dělat. Když jsme uklidili všechny nedopalky a ostatní nepořádek, vytyčili jsme si další cíl, dětské hřiště na Jezárkách. Jenže po chvíli jsme názor změnili. Cestou jsme si totiž všimli křoví, které bylo přímo rájem odpadků. A protože nám to nedalo, ihned jsme se vrhli do jeho čištění. Nikoho neodradily ani trny, kterými jsme se museli prodírat, protože křoviska byla neuvěřitelně hustá, ale přece jenom ti lépe oblečení sbírali nepořádek raději v okolí. Bohužel nám čas nepřál a my se již museli vrátit zpět do školy.

Servus und herzlich wuikomma in Nobburg

Těmito slovy jsem byl v neděli 7.4. přivítán svým německým „Austauschfreundem“ v krásném bavorském městečku Nabburg, kde sídlí Gymnázium Johanna Andrease Schmellera, s nímž jsme letos oslavili 29 let společného přátelství.

Naši němečtí přátelé si nás po příjezdu rozvezli do svých domovů, kde jsme si následující týden vyzkoušeli, jaké je to žít echt po německu, resp. po bavorsku. Za sebe mohu říci, že jsem byl od začítku mimořádně spokojen, jelikož takřka celou cestu „domů“ jsem byl komplimentován za svou neutuchající snahu hovořit německy, což mne velice těšilo.

Parlamentní simulace pro studenty středních škol

V úterý 26. 3. 2019 se pět studentů z naší školy vydalo společně s paní učitelkou Járovou na Krajský úřad v Českých Budějovicích, kde se konala parlamentní simulace pro žáky středních škol, pořádaná soukromou vysokou školou CEVRO Institut.

Na úvod byli účastníci orientačně seznámeni s legislativním procesem v poslanecké sněmovně a se systémem trojího čtení zákona. Odborný poradce – politolog z CEVRO Institutu – krátce hovořil o historii elektronických voleb nejen u nás, ale i v zahraničí. Mluvilo se převážně o Estonsku, kde tento způsob voleb funguje více než deset let. Projednávaným návrhem zákona se tedy stal ,,Způsob internetového hlasování pro volby do Senátu Parlamentu ČR.‘‘

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz