Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Tělesná výchova

Tělesná výchova

Dva úspěchy basketbalistek strakonického gymnázia

Ve dnech 27.-28.11.2017 se v J. Hradci uskutečnilo Republikové finále SŠ v basketbalu 3x3. Ve velice kvalitní konkurenci 14 družstev středních škol z celé ČR vybojovaly strakonické basketbalistky vynikající 5. místo. Při troše štěstí mohlo být umístění ještě o něco lepší, nebýt velice smolné prohry ve čtvrtfinále s družstvem SOŠ EU Praha v poměru 14:13.V základní skupině jsme nejdříve porazili SZŠ K. Vary, nešťastně jsme prohrály s Gymnáziem B. Němcové H. Králové a v rozhodujícím zápase o postup do čtvrtfinále jsme suverénně zdolaly Gymnázium A. Randy Jablonec.

Družstvo chlapců obhájilo loňské stříbro!

V úterý 26. září proběhlo v Táboře krajské kolo SAP (středoškolský atletický pohár) družstev v atletice. Po přesvědčivém vítězství ve svých kategoriích v okresním kole se závodů stejně jako loni zúčastnila obě naše družstva.

Děvčata v obsadila silné konkurenci 8 týmů po bojovném výkonu celkové 7. místo. Zato naši kluci se „pochlapili“ a přivezli nečekané 2. místo. K zopakování jejich loňského výsledku jim dopomohly především velmi kvalitní a vyrovnané výkony všech členů týmu. Borci nestačili pouze na výběr atletů z gymnázia Pierra de Coubertina, které s velkým náskokem zvítězilo.

Reprezentantka ČR v barvách Gymnázia Strakonice

Reprezentantka ČR ve snowboardingu a snowboardcrossu Sára Veselková neoblékala letos jen barvy reprezentace, zapózovala ale i v barvách svého mateřského Gymnázia Strakonice. Krom studia se věnovala dvěma disciplínám ve snowboardingu, v obou se zúčastnila mistrovství světa juniorů, které se letos konalo v České republice.

Lyžařský kurz tříd 1.A a 1.C

Dne 8.1. 2017 se naše třída 1. A společně s částí třídy1.C vydala na lyžařský kurz směr Hochficht. Všichni jsme se sešli před naším gymnáziem, nandali věci do autobusu, samozřejmě za pomoci našeho milovaného řidiče Karla a odcestovali jsme směr ubytování - Přední Výtoň.

Cesta nám ubíhala velmi rychle. Někteří byli zničeni z namáhavého víkendu, a proto i usnuli, ostatní jedli, další si užívali pohledy z okna, zbytek se zapojil do společenské konverzace.

Každý z nás se ale těšil na večeři, která nás nezklamala. Nedělní večer byl seznamovací a rychle uběhl. Pokusili jsme se brzy usnout, abychom byli ráno fyzicky i psychicky připraveni na sjezdovky Hochfichtu.

„Stříbrná“ na druhou z Tábora

Ve úterý 27. září 2016 se obě naše družstva „atletek a atletů“ zúčastnila krajského kola CORNY – středoškolský pohár v atletice, které se uskutečnilo v Táboře za velmi příjemného počasí. Oba naše týmy už od začátku soutěže dokazovaly svými výkony, že okresní kolo nevyhrály náhodou a že budou patřit mezi favority.

Den věnovaný sportu

Dne 19. června 2016 pořádala společnost Johnson Control sportovní den pro rodiče s dětmi ve venkovním areálu plaveckého stadionu Strakonice. Při realizaci této události pomáhali i studenti Gymnázia Strakonice ze třídy septima. Byl zde bohatý program jak pro děti, tak pro rodiče. Mezi oblíbené dětské činnosti patřilo dovádění na skákacím hradě a soutěžení o různé ceny. Ani na dospělé se zde nezapomnělo. Byl pro ně připraven turnaj ve fotbale a volejbale. I počasí se nakonec vyvedlo a lze tedy říci, že celá akce slavila úspěch.

Martin Šatra, 7.O

Májové sportovní setkání

Dne 6. 5. 2016 se 12 studentů ze 3. ročníku zapojilo jako dobrovolníci do Májového sportovního setkání v Denním stacionáři Strakonice. Této akce se zúčastnili sportovci z DENNÍHO STACIONÁŘE, ze ZŠ speciální a ze SOCIÁLNÍ POHODY Javorník. Své zástupce dokonce vyslali i oba strakonické DOMOVY PRO SENIORY. Účastníci obcházeli stanoviště, na kterých se potýkali s fyzicky i psychicky náročnými úkoly.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení