Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Studenti píší

Úvod do rubriky

Info

Naše škola letos oslavuje výročí svého vzniku. Devadesátka je opravdu úctyhodně dlouhá působnost, za které se toho mnoho událo. Nejen že gymnázium měnilo místo své existence, ale též vystřídalo mnoho skvělých profesorů a hlavně množství studentů, kteří touto institucí prošli a z nichž většina úspěšně postoupila na vysokou školu.

Jája a Maki se loučí

Markét: Když nás paní učitelka Brabcová požádala o jeden malý krátký článek plný zážitků, které jsme si nastřádaly za celý rok, kdy jsme s Jájou navštěvovaly anglické divadlo, orosilo se nám doslova čelo. Je něco jiného napsat krátkou reportáž o jedné události, a shrnout celý rok, během kterého jsme si prošly lepšími i horšími fázemi, to, považte, dá celkem zabrat. Proto jsme se to rozhodly vzít za trošku jiný konec.

Gymstr E.T.C

Join us – come & play ENGLISH THEATRE

GYMSTR E.T.C. English Theatre Club

We don´t care about your age, gender, class, marks, experience or appearance, just come and enjoy Monday afternoons with us.

If you feel like trying something new and becoming a star, you are welcome to take part in our plays.

Come to our school club on Monday 17th September 2018 at 2.10pm or contact Margareta Brabcová (kab.AJ) Přidej se a hraj (si) ANGLICKÉ DIVADLO

GYMSTR E.T.C. English Theatre Club

Nezajímá nás Tvůj věk, třída, prospěch, zkušenosti ani vzhled. Přijď si s námi užít pondělní odpoledne s divadlem v angličtině.

Jestli máš chuť zkusit něco nového, možná se stát i hvězdou, přijmi roli v naší nové hře. Přijď do školního klubu v pondělí 17. září 2018 ve 14.10, nebo se nahlas Margaretě Brabcové (kab. AJ).

Klíšťatům a tasemnicím zdar!

V úterý 17. 12. 2013 nás navštívil Mgr. Martin Kostka, PhD. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Hlavním tématem přednášky byli parazité a jejich vztah k člověku jako definitivnímu hostiteli či mezihostiteli.

Pořad o Jaroslavu Foglarovi očima primánů

Dne 14. 11. 2013 navštívili studenti primy až kvarty komponovaný pořad o Jaroslavu Foglarovi připravený Alfredem Strejčkem a kytaristou Janem-Matějem Rakem.
„Minireportáž“ z této akce pro vás sepsaly dvě novopečené studentky našeho gymnázia, primánky Sára a Kristýnka:

Přednáška "Jak pochopit Šumavu"

O tom, jak lépe chápat Šumavu, nám přijeli dne 31.10.2013 přednášet doktoři Jihočeské univerzity. Přednáška začala krátkým úvodem o historii Šumavy a otázkou, proč je vůbec dobré přírodu chránit. Mgr. Petr Čapek nám poté vysvětlil, jaké problémy se Šumavy dnes týkají a jaké z nich jsou nejaktuálnější. Nejžhavějším tématem, o kterém se v dnešní době v souvislosti se Šumavou hovoří, je přemnožení lýkožrouta smrkového, známého také pod názvem kůrovec.

Čapkova Strž – exkurze žáků 4.B a septimy

Snad nejpřekládanější spisovatel české literatury, novinář, fotograf a překladatel. To všechno byl Karel Čapek, do jehož domu jsme se vydali dne 31. 10. 2013. Dům ve Staré Huti u Dobříše, kterému nikdo neřekne jinak než Strž, dnes slouží jako muzeum a památník tohoto genia.

Věděli jste například, že Čapek, ač velký spisovatel, nepožádal svou ženu o ruku nijak romanticky?
No, uznejte, co byste mu odpověděli, kdyby za vámi vtrhnul do pokoje v 5 hodin ráno a anglicky na vás vyhrkl vyznání lásky. Jeho žena ho také z pokoje vyhodila, a až po nějaké chvíli mu oznámila své „ano“.

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


Strakonicky denik

O dění na Gymnáziu infomuje také Strakonický deník


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz