Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Seminář z fyziky

Exkurze do firmy Bosch v Českých Budějovicích

Naši studenti 3. a 4. ročníků se zájmem o technické obory navštívili 15. 3. 2017 firmu BOSCH v Českých Budějovicích. Zde nás prováděl absolvent našeho gymnázia David Havelec, nyní personální manažer této firmy. Po prohlídce provozu a nejmodernějších strojírenských a IT technologií firmy s námi David konzultoval možnosti pracovního uplatnění našich studentů po studiu VŠ ve firmě BOSCH. Firma neustále potřebuje mladé a perspektivní technické inženýry se znalostí cizích jazyků.

Exkurze - Lyckeby Amylex

Návštěva horažďovické škrobárny Lyckeby Amylex je povinností každého čtvrtého ročníku strakonického gymnázia a ani nás, oktávu, tato milá povinnost neminula. V úterý dne 27. října jsme se tam vydali společně se třídou 4.C pod vedením našich chemikářek, paní A. Trávníčkové a paní D. Míkové. Všechno šlo podle plánu a do Horažďovic jsme dorazili s předstihem.

Elixír do škol

Nadace Depositum Bonum a Gymnázium Strakonice pořádají dne 14.11.2016 v 15.30 druhé setkání učitelů fyziky. Jedná se o "LÉTAJÍCÍ CENTRUM", obdoba Regionálních center fyziky, která jsou rozmístěna po ČR. Akce je pro učitele fyziky zdarma, občerstvení zajištěno. Do Strakonic s centrem jedeme podruhé, doufáme, že ne naposledy.

Náplň odpoledne:

  1. Několik jednoduchých pokusů z elektřiny a magnetismu
  2. Jednoduchá výrobní dílna

Můžete si s námi hrát, nebo jen tak poslouchat....... Materiál na dílny i občerstvení hradí nadace DB.

Exkurze do Dury

Dne 17. března 2016 jsme dostal možnost navštívit největší strakonickou firmu - DURA. Sídlo má v areálu bývalé ČZ. Na vrátnici jsme dostali osobního průvodce – pana Martina Fringoše. Pan Fringoš nás následně provedl celou výrobou. 

Po celou dobu prohlídky nám velmi detailně popisoval jednotlivé procesy výroby – např. v případě plastových částí automobilových karosérií od zrn plastového granulátu v pytli až k výslednému produktu.

Elixír do škol

Nadace Depositum Bonum a Gymnázium Strakonice pořádají dne 20.4.2016 v 15.30 setkání učitelů fyziky. Jedná se o "LÉTAJÍCÍ CENTRUM", obdoba Regionálních center fyziky, která jsou rozmístěna po ČR. (nejbližší Vaše centra jsou v Příbrami a Českých Budějovicích). Létající centrum zavítá do Strakonic s následujícím programem:

  1. Seznámení se s nadací Depozitum Bonum a projektem Elixír do škol (cca 10minut)
  2. Pracovní dílna "Veganova elektrochemie" (cca 50 minut)
  3. "Jednoduchá mechanika" (dílna) (cca 50 minut)

Můžete si s námi hrát, nebo jen tak poslouchat.....

Logická olympiáda pod záštitou MENSA ČR

Dne 6. 11. 2015 se uskutečnilo krajské kolo již 8. ročníku Logické olympiády pod záštitou MENSA ČR. Za naši školu se do Českých Budějovic, kde se krajské kolo každoročně koná, kvalifikovalo celkem 6 studentů.

V kategorii B, což je kategorie pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky SŠ, nás reprezentovala Nikola Maroušková, jež se nakonec umístila v horní polovině na velice solidním 16. místě.

ROBOSOUTĚŽ

Robosoutěž je pořádána elektrotechnickou fakultou ČVUT. Tato soutěž se pořádá již po několikáté a pokaždé má jiné zadání. Letošní zadání bylo následující - soutěžní plocha se čtvercovými překážkami symbolizovala bludiště se stromy a kameny. Na dráze byly zabudované červené a zelené led diody (červené znamenaly požár, zelené uhašený požár).

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení