Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Seminář z dějepisu

Naši dějepisci první v kraji

Ve středu 5. dubna se v aule Filosofické fakulty Jihočeské univerzity odehrálo krajské kolo dějepisné soutěže gymnázií. Mezi účastníky patřilo stejně jako loni naše trio Matouš Baloun z 2. B, David Čížek ze septimy a Jirka Slabý ze 3. B. V letošní kvalifikaci do chebského finále jsme se učili o období 1949-1967, nazvaném příznačně Léta strachu i nadějí, času stalinistických procesů a represálií, ale rovněž hvězdných úspěchů našich sportovců i umělců.

Dějepisná soutěž gymnázií 2016

Cheb se stal 24. listopadu 2016 opět dějištěm finále dějepisné soutěže gymnaziálních družstev. 75 týmů, které musely na jaře úspěšně proplout krajskými rozstřely, bylo jako v posledních letech složeno z gymnázií českých i slovenských, mezi nimi i zástupci družebního Gymnázia Bánovce nad Bebravou.

Naše pánské složení Jiří Slabý, David Čížek a Matouš Baloun už sice mělo za sebou přesvědčivé vítězství z Českých Budějovic, ale napětí a nervozita byl znát; příprava byla přitom dlouhá a pečlivá, všichni tři naši reprezentanti se studiu věnovali i o prázdninách a trávili v dějepisném kabinetu i středeční a páteční odpoledne.

Poznávací exkurze Katalánsko

Poznávací exkurze do Katalánska se uskutečnila ve dnech 16.-24. září 2016 a zúčastnilo se jí 49 strakonických gymnazistů doprovázených Mgr. A. Klichovou, D. Křížovou a M. Hruškou. Cílem se stalo pobřežní město Lloret de Mar a v plánu byly návštěvy Barcelony s prohlídkou architektury Antoni Gaudího, Dalího muzeum ve Figueres, klášter Monserrat a gotické městečko Besalú; tancechtivé čekal objednaný kurz žhavého flamenga.

Dějepisná soutěž Cheb 2015

Cheb 2015

Být druhý v Římě, nebo první v Hispánii?
Být první v Českých Budějovicích, nebo čtvrtí v Chebu?

Celostátní a dnes díky účasti slovenských škol mezinárodní dějepisná soutěž gymnaziálních týmů se odehrála jako obvykle na konci listopadu ve vzdáleném Chebu a díky 1. místu v krajské kvalifikaci v ní nechybělo strakonické gymnázium. Téma 1939-45, tj. neblahé období okupace a neslavná éra „farské“ Slovenské republiky zpočátku vypadaly vyřešeně a nevinně. Postupně jsme zjišťovali, že opak je pravdou.

Exkurze do Prahy - Památník národního písemnictví a Král Lear v divadle ABC

Áčka v Praze
Gymnázium Strakonice vyráží do víru velkoměsta, Prahy. Ačkoli nám počasí příliš nepřeje, neklesáme na mysli a ladíme na pozitivní vlnu. Udělali bychom lépe, kdybychom ladili na vlnu zelenou, protože ta ve spojení s pražskými semafory není k zahození.

Dějepisná soutěž

 

Dějepisná soutěž: opäť P. Bielik

Ve středu 8. dubna 2015 se reprezentanti naší školy vydali do krajského města, aby vybojovali postup do celostátního kola Dějepisné soutěže gymnázií. Tříčlenné družstvo tvořili Anna Kolářová ze 4.B, Lukáš Beneš ze 3.A a Jiří Slabý z 1.B. Letošním tématem bylo období mezi roky 1939 a 1945, tj. protektorát, Slovenská republika, domácí i zahraniční odboj, kultura a sport. Očekávali jsme otázky týkající se tak zásadních věcí, jako je atentát na Heydricha, účast našich letců, květnové povstání, ale

Dějepisná soutěž gymnázií

Reprezentanti školy v dějepisu nezaváhali

 

Je 9. dubna a trojice našich studentů se soustřeďuje na tři kola Dějepisné soutěže gymnázií. Poprvé v Českých Budějovicích, kde se koná zatím pouze kvalifikační souboj, neboť hlavní organizátor, aby se vyrovnal se stále se zvyšujícím zájmen škol z České republiky i ze Slovenska, sáhl po této variantě.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení