Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Biologický seminář

Týden mozku 2017

Ve čtvrtek 16.3.2017 a v pátek 17.3.2017 se 16 studentů spolu s panem učitelem Milanem Jandou zúčastnilo cyklu přednášek v rámci 19. ročníku Týdne mozku, který se každoročně koná na půdě Akademie věd v Praze. Mohli si tak vyslechnout zajímavé přednášky o nejnovějších trendech a objevech ve výzkumu mozku a neurovědách a získat tak nový pohled na fungování našeho mozku.

Příroda Brazílie

ZO ČSOP Blatná vás ve spolupráci se SOŠ Blatná zve na promítání a povídání o nádherných mokřadech, řekách a vodopádech Brazílie (Pantanal a Iguazú).

Přednáška proběhne v pondělí 24. října 2016 od 17:30 v Gymnáziu Strakonice.

Exkurze tříd 1.B a 1.C do čistírny odpadních vod

Exkurze tříd 1.B a 1.C

Exkurze tříd 1.B a 1.C do čistírny odpadních vod (ČOV) a úpravny pitné vody dne 19.dubna 2016

Ráno 19. dubna 2016 se třídy 1.B a 1.C, pod vedením paní učitelky Míkové a paní učitelky Panuškové, vydaly do čistírny odpadních vod porozumět procesu čištění vody.

Přednáška o ropě

V úterý 8. 3. 2016 přednášel na Gymnáziu Strakonice jeho absolvent a zároveň ředitel úseku jakosti společnosti BENZINA, ing. Václav Loula. Tématem přednášky, jíž se zúčastnily třídy 3. A a 3. B, byl ropný průmysl. Výklad a prezentace se týkaly mimo jiné využití a zpracování ropy, významu ropného průmyslu ve světě i u nás, kvality a ceny pohonných hmot nebo například rozmístění čerpacích stanic v ČR.

V závěru přednášky využili studenti možnosti vznášet dotazy. Dvě vyučovací hodiny plné užitečných informací a zajímavostí odměnili gymnazisté potleskem.

Alžběta Poskočilová (3.A)

Léto s přírodovědci

Běstvina

Dva týdny tohoto léta jsem strávila jako praktikantka na táboře pořádaném Přírodovědeckou fakultou UK v malebné vesničce Běstvině hluboko v Železných horách. Společně s dalšími sedmi vrstevníky jsme absolvovali již tento tábor v minulých třech ročnících jako účastníci, letos jsme ale bohužel překročili věkovou hranici 15 let, a tak nám byly nabídnuty krásné pozice praktikantů.

Návštěva Škrobárny Lyckeby Amylex Horažďovice

V pátek 2. října 2015 navštívily třídy 4.B a 4.C za dozoru D. Míkové a I. Járové výrobnu škrobu - firmu Lyckeby Amylex v Horažďovicích. Studenti se seznámili s výrobou bramborového škrobu a modifikovaných škrobů od úplného začátku, tedy počínaje nákupem speciální odrůdy brambor až po zabalení finálního produktu.

Exkurze do škrobárny

Stejně jako maturitní ples, stres, kvanta učení a přednost v řadě na oběd patří ke čtvrtému ročníku na našem gymnáziu neodmyslitelně návštěva horažďovické škrobárny. Odjezd byl naplánován na 29. 9. v 8.00. Krátce před osmou bylo již u autobusu, jenž nás měl dovézt na místo určení, značně plno a jen co se dotrousilo pár zbývajících opozdilců, mohli jsme vyrazit.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení