Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Hospodářská administrativa

Beseda na téma cenotvorba a pohonné hmoty

Beseda na téma cenotvorba a pohonné hmoty – pro studenty ze semináře finanční gramotnost a chemie přednášel ing. Loula z podniku Benzina

 

Dne 28. ledna 2014 navštívil Gymnázium ve Strakonicích odborník na kvalitu paliv a absolvent naší školy ing. Václav Loula, ředitel pro jakost společnosti BENZINA.

Ing. Loula studoval chemii na VŠCHT a ekonomii na VŠE a může tedy přednášet odborníkům v oblasti chemie a ekonomie.

 

Přednáška na téma Personalistika

 Dne 6. března jsem se zúčastnili v rámci semináře Finanční gramotnost besedy týkající se problematiky zaměstnanosti, uplatnění na pracovním trhu, přijímacího řízení do zaměstnání. Na seminář jsme si předem připravili strukturovaný životopis a motivační dopis, kerý jsme následně konzultovali s personalistkou z vimperské firmy Rhode & Schwarz, inženýrkou Vávrovou. Bavili jsme se o tom, jak probíhá přijímací pohovor, jak správně napsat životopis – podtrhnout naše konkurenční výhody na pracovním trhu. Mezi nejžádanější obory v Jihočeském kraji patří především technické – elektrotechnika, strojní inženírství, apod.

Na gymnáziu probíhal finanční život nanečisto

Studenti čtvrtých ročníků si pomocí hry Virtulife nanečisto vyzkoušeli hospodaření s financemi v průběhu třiceti let života. Mimo jiné zjistili, že penzijní připojištění není úplně nejlepším řešením pro zabezpečení stáří, a také to, že i dluhy mohou být užitečné. Hra simulovala reálný život, včetně například trvalé invalidity člena rodiny.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení