Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Finanční gramotnost

Finanční gramotnost – Virtulife

Studenti 4. ročníků ze semináře finanční gramotnosti měli opět možnost zahrát si VIRTULIFE. Je to ekonomická hra, kterou u nás na gymnáziu každým rokem uvádí Bc. Martin Vršek, lektor společnosti EKOGRAM, zabývající se vzděláváním v oblasti finanční gramotnosti.

Studenti si prošli virtuálním životem v produktivním věku 30–60 let. Pracovali ve skupinách představujících virtuální rodiny, měli virtuální zaměstnání, hospodařili s příjmy, kontrolovali výdaje. Všichni měli stejnou výchozí pozici – bydlení v nájemním bytě a jedno dítě.

Beseda na semináři finanční gramotnosti

Ve čtvrtek 5. ledna 2017 se v semináři finanční gramotnosti pro 4. ročníky uskutečnila beseda s panem Tomášem Petráškem na téma pojišťovnictví.

Tomáš Petrášek je vedoucím pobočky pojišťovny GENERALI ve Strakonicích. Při svém povídání seznámil studenty s historií pojišťovny a jejím postavení na trhu pojištění. Studenti se také dozvěděli, kdo se může stát pojišťovacím zprostředkovatelem a co tato práce obnáší.

Dále T. Petrášek objasnil postavení a roli klienta jako spotřebitele a roli pojišťovny jako podnikatelského subjektu. Pohovořil o druzích pojištění a vysvětlil, kdy a pro koho jsou jednotlivá pojištění vhodná a jak se chovat při vzniku pojistné události.

Poté následovaly dotazy studentů a diskuse k tématu.

Besedy s odborníky z praxe jsou pro obohacení výuky vždy vítány.

Dana Křížová

vyučující finanční gramotnosti

Odborník na ropu přednášel na našem gymnáziu

Osmého března naši školu již počtvrté navštívil pan Ing. Václav Loula v rámci své přednášky o ropě, cenotvorbě paliv a čerpacích stanicích. My jsme se jí zúčastnili v rámci semináře z finanční gramotnosti.

Ropu se lidé sice snaží nahradit, ale zatím s velmi slabým výsledkem. Ropa zůstává strategickou surovinou, která se obchoduje pouze v dolarech. Vezměte si, že například materiály pro výrobu mobilů jsou z 90 % ropného původu.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení