Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Finanční gramotnost

Finanční hra VIRTULIFE

Dne 15. 2. 2018 navštívil náš seminář finanční gramotnosti externí spolupracovník agentury EKOGRAM pan Bc. Martin Vršek. Společnost EKOGRAM vzdělává lidi v oboru finanční gramotnosti.

Martin Vršek nás provedl hrou VIRTULIFE, která nás měla upozornit na nástrahy v reálném finančním hospodaření.

Finanční svoboda

Dne 11. 1. 2018 navštívil náš seminář finanční gramotnosti finanční poradce pan Tomáš Petrášek, který si s námi zahrál hru Finanční svoboda. Tato hra nám pomohla lépe se zorientovat v oblasti hypotéky, pojištění a akcií.

Hráli jsme za rodinu Korunkových, kteří si chtěli splnit několik snů (koupit si byt, jet na dovolenou a našetřit si na důchod). Vše jsme zvládli.

Dále nás pan Petrášek naučil vnímat pojmy dobrý dluh (hypotéka na bydlení – vyplatí se) či špatný dluh (kontokorent na mobil – nevyplatí se).

Tato ekonomická hra byla pro nás velkým přínosem. Mnoho jsme pochopili a hodně nového jsme se při přednášce naučili.

Lucie Roubalová
oktáva

Vzácná návštěva na vzácné téma – ropa

Ve čtvrtek 19. října 20017 absolvovali studenti třetího a čtvrtého ročníku strakonického gymnázia, konkrétně ti, jejichž budoucnost je spojována s oborem chemie, zajímavou a věcnou přednášku pana Ing. Václava Louly na téma Ropa, paliva a trh České republiky.

Finanční gramotnost – Virtulife

Studenti 4. ročníků ze semináře finanční gramotnosti měli opět možnost zahrát si VIRTULIFE. Je to ekonomická hra, kterou u nás na gymnáziu každým rokem uvádí Bc. Martin Vršek, lektor společnosti EKOGRAM, zabývající se vzděláváním v oblasti finanční gramotnosti.

Studenti si prošli virtuálním životem v produktivním věku 30–60 let. Pracovali ve skupinách představujících virtuální rodiny, měli virtuální zaměstnání, hospodařili s příjmy, kontrolovali výdaje. Všichni měli stejnou výchozí pozici – bydlení v nájemním bytě a jedno dítě.

Beseda na semináři finanční gramotnosti

Ve čtvrtek 5. ledna 2017 se v semináři finanční gramotnosti pro 4. ročníky uskutečnila beseda s panem Tomášem Petráškem na téma pojišťovnictví.

Tomáš Petrášek je vedoucím pobočky pojišťovny GENERALI ve Strakonicích. Při svém povídání seznámil studenty s historií pojišťovny a jejím postavení na trhu pojištění. Studenti se také dozvěděli, kdo se může stát pojišťovacím zprostředkovatelem a co tato práce obnáší.

Dále T. Petrášek objasnil postavení a roli klienta jako spotřebitele a roli pojišťovny jako podnikatelského subjektu. Pohovořil o druzích pojištění a vysvětlil, kdy a pro koho jsou jednotlivá pojištění vhodná a jak se chovat při vzniku pojistné události.

Poté následovaly dotazy studentů a diskuse k tématu.

Besedy s odborníky z praxe jsou pro obohacení výuky vždy vítány.

Dana Křížová

vyučující finanční gramotnosti

Odborník na ropu přednášel na našem gymnáziu

Osmého března naši školu již počtvrté navštívil pan Ing. Václav Loula v rámci své přednášky o ropě, cenotvorbě paliv a čerpacích stanicích. My jsme se jí zúčastnili v rámci semináře z finanční gramotnosti.

Ropu se lidé sice snaží nahradit, ale zatím s velmi slabým výsledkem. Ropa zůstává strategickou surovinou, která se obchoduje pouze v dolarech. Vezměte si, že například materiály pro výrobu mobilů jsou z 90 % ropného původu.

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení