Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Tělesná výchova

Poháru AŠSK – Badminton

RF Poháru AŠSK – Badminton kat. V Most - 17.4.2019

Podobně jako před rokem jsme vyrazili do Mostu na RF Poháru AŠSK v badmintonu pořádaného Badmintonovou akademií L. Kroce. Tentokrát jsme startovali jako druhý postupující z Krajského finále této soutěže, které vyhrálo družstvo SRŠ Vodňany.

Protože jsme věděli, že konkurence bude v Mostě velice kvalitní, jeli jsme na tento turnaj především sbírat zkušenosti a chtěli jsme také oplatit porážku našemu přemožiteli z KF.

Statečné vystoupení florbalistů v krajském kole

florbalVe středu 27. 2. se naše družstvo florbalistů zúčastnilo krajského kola v Sezimově Ústí. Přijeli jsme v nekompletní sestavě a se zraněným klíčovým hráčem, ale s odhodláním bojovat s každým až do konce. Kromě jednoho utkání, které jsme prohráli výraznějším rozdílem (4:0), jsme ostatní odehráli se všemi soupeři vyrovnaně.

Nakonec jsme skončili na celkovém 5. místě ze 6 týmů. Možná že výsledek byl pro kluky zklamáním, ale vzhledem k věkovému složení budou mít možnost za rok umístění vylepšit. Na závěr bych chtěl ještě jednou celému týmu poděkovat za jejich přístup a nasazení a popřát jim, aby se jim v příštím roce povedlo opět zvítězit v okresním kole a mohli bojovat na kraji.

Florbalistky Gymnázia Strakonice vybojovaly na krajském kole SLSŠ skvělé 3. místo

I bez několika tradičních opor (T. Dubová – zraněné koleno, S. Vadlejchová a E. Lukačevičová – basketbalový zápas) se podařilo našim hráčkám na turnaji uspět.

Po prohraném úvodním zápase s SPŠ stavební Č. Budějovice (0:2) jsme dokázali porazit SpgŠ Prachatice (4:0 – branky: Strnadová, Votavová, Jánská a Drábová), uhráli jsme bezgólovou remízu se SZŠ Písek a zvítězili nad SOŠ a SOU J. Hradec (2:0 – branky: Rašková a Němcová). V posledním zápase jsme prohráli s pořádající SPŠ Tábor (1:4 – Drábová), ale to již nehrály ani A. Králíčková (zraněné koleno) a K. Votavová (chřipka).

Děvčata zaslouží, jako tým, obrovskou pochvalu. V kompletní sestavě mohla tentokrát pomýšlet na ještě lepší výsledek.

Dobrodružství v závějích

Lyžařského kurzu jsme se zúčastnili s polovinou třídy 1.A a s učitelským dozorem Mgr. Fringošovou, Mgr. Prokopcem a panem ředitelem Mgr. Hlavou, o naše zdraví se staral pan primář MUDr. Chalupa. Ubytování nám poskytl hotel Aktiv v Přední Výtoni, ve kterém jsme byli velmi spokojeni.

Náš týdenní výlet začal 20. ledna odpoledne, kdy jsme společně nastoupili do autobusu pana Karla. Po prvních 15 kilometrech nás postihla první nemilá příhoda - problémy s koly našeho autobusu.

První den po příjezdu na Hochficht nás překvapilo svítící slunce, které je v zimním období na Hochfichtu nepříliš obvyklé. Den ode dne se však počasí zhoršovalo, ale ani hustá mlha a mrazivý vítr nás nezastavily. Dokonce ani únava nám nezabránila ve vylepšování našich lyžařských dovedností. Večery jsme trávili stmelováním kolektivu a odpočinkem.

Radek Jaroš přednášel studentům Gymnázia Strakonice

Sny jsou od toho, aby se plnily. (RJ)

Ne každý den se můžeme setkat s tak výjimečným člověkem, kterým horolezec Radek Jaroš rozhodně je. Stanul jako první Čech a patnáctý člověk naší planety na vrcholech všech 14 světových osmitisícovek v Himalájích a v pohoří Karakoram bez použití kyslíkových bomb a dobyl tak pomyslnou Korunu Himaláje.

Neúspěšná kvalifikace na republiku

V pátek 15.2. se v Plzni naše házenkářské družstvo chlapců zúčastnilo kvalifikace na republikové finále. V ní kluci nastoupili proti domácímu týmu z obchodní akademie. Zápas nakonec skončil výsledkem 38:28 ve prospěch našeho soupeře, který absolvoval celé utkání v kompletní házenkářské sestavě. Na první pohled sice jednoznačný výsledek, ale podle průběhu zápasu kluci odehráli vyrovnané utkání a byli rovnocenným soupeřem.

Rád bych chtěl tímto způsobem ještě jednou poděkovat všem hráčům našeho týmu především za bojovnost, nasazení a samozřejmě i za fair play přístup během celého kvalifikačního zápasu.

Díky Pláča!

Republikové finále v plavání dívek

Dne 28. ledna 2019 se v Jindřichově Hradci konalo republikové finále v plavání dívek. Tým, který naší školu reprezentoval pod vedením paní učitelky Johnové se skládal ze studentek Barbory Burjakové, Kateřiny Kadlecové, Michaely Mrázové, Natálie Prušákové, Terezy Šafandové, Daniely Zralé a Lindy Zralé. Každá z nás soutěžila v jednom individuálním startu (motýl, znak, prsa nebo volný způsob) a ve dvou štafetách (4x50 polohový závod a 6x50 volný způsob). Umístily jsme se na desátém místě, ze kterého jsme měly radost, jelikož naší konkurencí byla sportovní gymnázia a mezi jejich závodnicemi byly i reprezentantky ČR.

Natálie Prušáková 1.C

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz