Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Informatika a výpočetní technika

Bobřík informatiky ve školním roce 2017/2018

Ve dnech 13. až 15. listopadu 2017 měli žáci Gymnázia Strakonice možnost zapojit se do soutěže Bobřík informatiky.

Gratulujeme všem úspěšným řešitelům.

 

Výstava Game On

Dne 7. 11. 2017 třída 1. A (+ seminář IVT) vyrazila na školní informatickou exkurzi, na výstavu Game On v pražských Holešovicích.

Cesta byla dlouhá, ale rychle utekla a byli jsme na místě. Tam jsme dostali asi třičtvrtěhodinový rozchod, protože na takovou elitu našeho formátu ještě nebyli připraveni.

Buďte chytří na cestách

Máte doma chytrý telefon nebo tablet? Plánujete si ho pořídit? Ukážeme Vám, jak si nainstalovat různé aplikace (nejen od Googlu) a jak je efektivně využívat na vašich zařízeních nejen při cestování. Školení proběhne 6. 12. 2016 od 17 hodin v budově Gymnázia Strakonice.

Zde si můžete stáhnout informační PDF.

 

Bobřík informatiky ve školním roce 2016/2017

Od 7. do 10. listopadu 2016 mají žáci Gymnázia Strakonice možnost zapojit se do soutěže Bobřík informatiky. Spolu s organizátory soutěže držíme všem palce, přejeme dobré připojení a fair play.

 

Web Rangers zasahují!

Nebezpečí nečíhá jen v reálném světě, ale také na internetu. Naštěstí jsou tu naši Web Rangers, aby nás varovali a ukázali nám cestu, jak se nástrahám elektronického světa a světa sociálních sítí vyhnout.

Více se o tomto projektu dozvíte na stránkách Web Rangers.

Web rangers – zachraňte internet

V neděli 15. listopadu v sedm hodin ráno, místo toho, abychom tvrdě spali, vyrazili jsme do Prahy na workshop k projektu Web rangers. Tento projekt pořádá Google, vyzývá studenty ve věku 13-16 let, aby pomohli omezit nebezpečí na internetu a stali se tak novými Web rangers.

Před devátou jsme byli na místě – v pražském smíchovském HUBu, který je mimochodem velmi hezký a „cool”. Zalíbil se nám například nápis na zrcadle na toaletách „Hezky jsi se dnes vyfešákovala", ale vtipné popisky byly i na vypínačích světel.

ROBOSOUTĚŽ

Robosoutěž je pořádána elektrotechnickou fakultou ČVUT. Tato soutěž se pořádá již po několikáté a pokaždé má jiné zadání. Letošní zadání bylo následující - soutěžní plocha se čtvercovými překážkami symbolizovala bludiště se stromy a kameny. Na dráze byly zabudované červené a zelené led diody (červené znamenaly požár, zelené uhašený požár).

Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení