Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Biologie

Exkurze do Nemocnice Strakonice

Je středa patnáctého března odpoledne a skupina gymnazistů posilněná vydatným obědem nabírá směr Nemocnice Strakonice. Sluníčko nám svítí na cestu a necelý kilometr cesty zdoláme raz dva. Po příchodu se musíme nahlásit na recepci. S touto skutečností vyvstává problém, že nevíme, kde recepce je. Naštěstí jsou mezi námi tací, kteří jsou zběhlí v labyrintu nemocnice a nasměrují nás do moderně vypadající prosklené budovy naproti internímu oddělení.

Týden mozku 2017

Ve čtvrtek 16.3.2017 a v pátek 17.3.2017 se 16 studentů spolu s panem učitelem Milanem Jandou zúčastnilo cyklu přednášek v rámci 19. ročníku Týdne mozku, který se každoročně koná na půdě Akademie věd v Praze. Mohli si tak vyslechnout zajímavé přednášky o nejnovějších trendech a objevech ve výzkumu mozku a neurovědách a získat tak nový pohled na fungování našeho mozku.

Příroda Brazílie

ZO ČSOP Blatná vás ve spolupráci se SOŠ Blatná zve na promítání a povídání o nádherných mokřadech, řekách a vodopádech Brazílie (Pantanal a Iguazú).

Přednáška proběhne v pondělí 24. října 2016 od 17:30 v Gymnáziu Strakonice.

Exkurze tříd 1.B a 1.C do čistírny odpadních vod

Exkurze tříd 1.B a 1.C

Exkurze tříd 1.B a 1.C do čistírny odpadních vod (ČOV) a úpravny pitné vody dne 19.dubna 2016

Ráno 19. dubna 2016 se třídy 1.B a 1.C, pod vedením paní učitelky Míkové a paní učitelky Panuškové, vydaly do čistírny odpadních vod porozumět procesu čištění vody.

Přednáška o ropě

V úterý 8. 3. 2016 přednášel na Gymnáziu Strakonice jeho absolvent a zároveň ředitel úseku jakosti společnosti BENZINA, ing. Václav Loula. Tématem přednášky, jíž se zúčastnily třídy 3. A a 3. B, byl ropný průmysl. Výklad a prezentace se týkaly mimo jiné využití a zpracování ropy, významu ropného průmyslu ve světě i u nás, kvality a ceny pohonných hmot nebo například rozmístění čerpacích stanic v ČR.

V závěru přednášky využili studenti možnosti vznášet dotazy. Dvě vyučovací hodiny plné užitečných informací a zajímavostí odměnili gymnazisté potleskem.

Alžběta Poskočilová (3.A)

Exkurze čtvrtých ročníků do strakonického pivovaru

Na začátku roku 2016 se všem 4. ročníkům našeho gymnázia naskytla zajímavá příležitost návštěvy místního pivovaru. Měli jsme možnost nahlédnout do výrobního procesu jednoho z největších strakonických klenotů, místního piva Dudák.

Nejdříve jsme byli seznámeni s historií zdejšího pivovaru, která se píše od roku 1649. S ní je spojena jedna rarita a to, že jako jediný pivovar u nás zůstal až do současnosti v rukou města Strakonice.

Příroda Ugandy

V úterý 12. 1. 2016 proběhne na gymnáziu přednáška nazvaná "Příroda Ugandy". Hlavním tématem budou horské gorily, dozvíte se ale i mnohé další zajímavosti.

 
Syndikovat obsah

Provoz školy

Přihlášení