Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Výměnný pobyt - Nabburg 2016

Strakoničtí studenti v německém Nabburgu
My - studenti letošního druhého ročníku - jsme měli jedinečnou možnost zúčastnit se výměny s žáky nabburského gymnázia. Ta se uskutečnila ve dnech od 28. 2. do 4. 3. 2016 v Nabburgu.
Na místo jsme dorazili v neděli odpoledne natěšení a plni očekávání z následujícího týdne.
Ten začal prohlídkou školy, při které jsme obdivovali hlavně tělocvičny a bazén. Následovala procházka po městě s „fotosafari“ – rozdělení do skupinek a focení se u zajímavých míst v Nabburgu (výsledkem tohoto je strom umístěný ve školním vestibulu). Ta byla zakončená návštěvou radnice a setkáním se samotným starostou Nabburgu, panem Arminem Schärtlem, který nás přivítal a podělil se s námi o pár zajímavých informací o Nabburgu. Dozvěděli jsme se, že on je jediný člověk na radnici, který zde pracuje na plný úvazek, že ve městě se nachází padesát uprchlíků a v neposlední řadě jsme se dozvěděli spoustu informací o zdejších školách.
Náš následující program zahrnoval převážně výlety do okolních měst, např. Weidenu nebo Řezna, které jsme prošli společně s milou paní průvodkyní a velice nás překvapila informace, že toto město bylo v minulosti protestantské. Během pobytu v Německu jsme také navštívili mnoho zajímavých míst, jako Geo-Zentrum ve Windischeschenbachu nebo koncentrační tábor Flossenbürg. Největší dojem na nás však udělalo Muzeum vzduchu v Ambergu, kde jsme se setkali s opravdu zvláštním druhem umění.
Po návratu z výletů domů nastal vždy „Freizeit“, který jsme si pokaždé díky vynalézavým Němcům užili. Výjimkou byl poslední večer, tzv. Bayerischer Abend, kdy jsme byli pohoštěni bavorskou večeří a následně se naučili i dva typické bavorské tance pod dohledem bavorských profesionálů.
Celý tento týden nám přinesl mnoho zajímavého a poučného. Dozvěděli jsme se, jak to chodí v pravé německé domácnosti, naučili se pár nových německých slovíček, ochutnali jsme pravé německé jídlo. Hlavně jsme ale získali nové spřízněné duše, na které se již v půlce dubna můžeme těšit, až ony navštíví na týden Strakonice a role hostitelů bude tentokrát naše.

 

Klára Pichlerová, sexta

   

 

 

 

 

 

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz