Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Výměnný pobyt - Nabburg 2016

Strakoničtí studenti v německém Nabburgu
My - studenti letošního druhého ročníku - jsme měli jedinečnou možnost zúčastnit se výměny s žáky nabburského gymnázia. Ta se uskutečnila ve dnech od 28. 2. do 4. 3. 2016 v Nabburgu.
Na místo jsme dorazili v neděli odpoledne natěšení a plni očekávání z následujícího týdne.
Ten začal prohlídkou školy, při které jsme obdivovali hlavně tělocvičny a bazén. Následovala procházka po městě s „fotosafari“ – rozdělení do skupinek a focení se u zajímavých míst v Nabburgu (výsledkem tohoto je strom umístěný ve školním vestibulu). Ta byla zakončená návštěvou radnice a setkáním se samotným starostou Nabburgu, panem Arminem Schärtlem, který nás přivítal a podělil se s námi o pár zajímavých informací o Nabburgu. Dozvěděli jsme se, že on je jediný člověk na radnici, který zde pracuje na plný úvazek, že ve městě se nachází padesát uprchlíků a v neposlední řadě jsme se dozvěděli spoustu informací o zdejších školách.
Náš následující program zahrnoval převážně výlety do okolních měst, např. Weidenu nebo Řezna, které jsme prošli společně s milou paní průvodkyní a velice nás překvapila informace, že toto město bylo v minulosti protestantské. Během pobytu v Německu jsme také navštívili mnoho zajímavých míst, jako Geo-Zentrum ve Windischeschenbachu nebo koncentrační tábor Flossenbürg. Největší dojem na nás však udělalo Muzeum vzduchu v Ambergu, kde jsme se setkali s opravdu zvláštním druhem umění.
Po návratu z výletů domů nastal vždy „Freizeit“, který jsme si pokaždé díky vynalézavým Němcům užili. Výjimkou byl poslední večer, tzv. Bayerischer Abend, kdy jsme byli pohoštěni bavorskou večeří a následně se naučili i dva typické bavorské tance pod dohledem bavorských profesionálů.
Celý tento týden nám přinesl mnoho zajímavého a poučného. Dozvěděli jsme se, jak to chodí v pravé německé domácnosti, naučili se pár nových německých slovíček, ochutnali jsme pravé německé jídlo. Hlavně jsme ale získali nové spřízněné duše, na které se již v půlce dubna můžeme těšit, až ony navštíví na týden Strakonice a role hostitelů bude tentokrát naše.

 

Klára Pichlerová, sexta

   

 

 

 

 

 

Provoz školy

Přihlášení