Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Londýn 2015

Ve dnech 19. - 23. srpna letošního roku se deset vybraných studentů gymnázia Strakonice zúčastnilo jazykově-vzdělávací exkurze do Londýna.
Tato exkurze se uskutečnila díky grantu pro oblast podpory 1.1 Zlepšení podmínek pro vzdělávání prioritní osy 1 Počáteční vzdělávání, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost („OP VK”) v rámci projektu Zvýšení klíčových kompetencí na Gymnáziu Strakonice. Cesta a pobyt byly studentům hrazeny z tohoto grantu a byla odměnou pro deset nejlepších.

Do Londýna vycestovatovali: Markéta Scheinostová (3.B), Simona Blažková (3.C ), Lukáš Beneš (3.A), Václav Kůla (kvarta), Vít Kovarovič (kvarta), Jiří Slabý ( 1.B), Milan Kočí (1.B ), Tomáš Pacovský (kvinta), Antonín Prantl (sexta ) a Adam Jankovec (septima), všichni v doprovodu Mgr. Kůly a Mgr. Přibylové.
Pobyt pro studeny byl jazykově-vzdělávacího charakteru. Součástí pobytu byla výuka angličtiny zážitkovou metodou. Studenti se tak v rámci výuky setkali s ředitelem Ashcroft Technology Academy, panem Marcusem Barkerem, který se studenty strávil téměř dvě hodiny času v diskusi o britksém školním systému, o tom, co se studentům v Londýně líbí a také o jejich plánech do budoucnosti. Pro studenty byla dále zajímavá i prohlídka Houses of Parliament, jež byla celá vedená nádherně anglicky mluvící průvodkyní, která studenty s historií i současností této významné instituce. Zajímavou změnou oproti běžným programům exkurzí do Londýna byla návštěva muzea Bank of England, kde studenti jako další část výuky měli za úkol vypracovat úkoly v pracovních listech, čímž se dozvěděli něco z historie i současnosti této důležité britské instituce, historie peněz i vývoje ekonomiky.
Co studenty ale jednoznačně nadchlo, byla pěší prohlídka středu Londýna, kterou vedla slečna Morgane. Rodilá Angličanka plná energie vyprávěla, gestikulovala, studenty dokonce zapojovala do výkladu a nechávala je hrát role historických postav.
Program exkurze byl zaměřen nejen na výuku anglického jazyka, ale především na poznávání památek a zajímavých míst v Londýně. Místa, která jsme navštívili, jsou většinou cílem cest mnoha návštěvníků největšího města evropské unie: Tower of London, Westminster Abbey, Houses of Parliament, St. Paul’s Cathedral, Covent Garden, British museum a další.
Pět dní uteklo jako voda v Temži a my jsme se loučili se svými hostitelskými rodinami, které se o nás během pobytu skvěle staraly. Potom už jen letiště a po necelých dvou hodinách letu jsme se vrátili domů.
Mgr. Václav Kůla a Mgr. Libuše Přibylová

 

 

 

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz