Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Návštěva z Nabburgu

 Naši Němci

Naši němečtí kamarádi z Nabburgu, na které jsme se již velmi těšili, dorazili do Strakonic v neděli 1.června s drobným zpožděním způsobeným dopravními problémy všichni a v pořádku.

 Čekal zde na ně pestrý týdenní program, který začal pondělní procházkou Strakonic zakončenou mnohojazyčnou přednáškou na radnici a návštěvou pivovaru. A už zde bylo úterý a celodenní výlet do Prahy. Průvodkyně Lenka nám ukázala téměř všechny pražské památky a my jsme hltali její vtipný výklad a s otevřenou pusou obdivovali krásy matičky Prahy.

V polovině týdně jsme vyrazili na další výlet - do Klatov. Na programu byla návštěva tamějších katakomb. Prohlídka mumifikovaných mrtvol možná není atrakce, na kterou byste běžně brali návštěvu, v našem případě jsme si však my i studenti z partnerské školy odnesli mnoho nezapomenutelných zážitků. Po návratu do Strakonic nás už ve středu žádný hromadný program nečekal, rozešli jsme se tedy domů a strávili večer s kamarády z Německa každý po svém. Nutno dodat, že většina z nás usnula se slepicemi. Koneckonců uplynulé dny byly náročné, plné zážitků, cestováním a zábavy, a ve čtvrtek ráno nás navíc čekal další výlet - na Orlík.

Ráno jsme se tedy vypravili na cestu. Nejprve jsme absolvovali prohlídku zámku Orlík. Původně nás měl po zámku provázet sám majitel, kníže Karel ze Schwarzenberga, ten však musel kvůli náhlé schůzi Poslanecké sněmovny odjet do Prahy. Poslal nám tedy omluvu a sličnou průvodkyni, která jeho roli suplovala bravurně. Dobrá, budiž mu odpuštěno. Po prohlídce zámku jsme vyrazili na plavbu po Orlické přehradě. Někteří spolužáci, ohromeni středečním zážitkem z katakomb, hledali mezi vlnami oběti orlických "sametových" vrahů. Tento den nám však hororové dobrodružství odepřel. Museli jsme se tedy spokojit s plánovaným cílem výletu, gotickým hradem Zvíkov.

 Po návratu domů byl již pobyt německých partnerů téměř u konce. Zbývala poslední noc a pak už jen sbohem a šáteček. V pátek jsme kamarády doprovodili zpět ke gymnáziu. Dívky zamáčkly slzu, kluci potřásli pravicí, a když se rozplynul prach zvířený autobusem značky Mercedes-Benz, stáli jsme před školou opět sami, osiřelí, vyčerpaní a plní pozitivních dojmů.

 Adam Bezpalec, 2.C

 

 

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz