Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Euregio

V pátek 25.října 2013 se konalo na půdě sušického gymnázia slavnostní zahájení 18. Bavorsko-českého školního roku EUREGIO 2013/2014. V letošním školním roce studují dvě studentky 3. ročníku, Kristýna Vondrysová a Martina Formánková, na gymnáziu Roberta Kocha v Deggendorfu a jeden student, Tomáš Pour, na gymnáziu ve Zwieselu.

Studenti strakonického gymnázia využili nabídky v rámci projektu EUREGIO prohloubit si své jazykové znalosti, ale i možnosti seznámit se blíže se společenským, politickým a hospodářským děním v Bavorsku, ať už na půdě školy nebo na veřejnosti či v hostitelské rodině, kde jsou ubytováni.
Slavnostní setkání se konalo ve Smetanově sále sušického gymnázia a bylo zahájeno hudebním vystoupením studentů hostitelského gymnázia. Všechny zúčastněné z řad rodičů, studentů, učitelů a ředitelů škol, dále zástupců měst a Plzeňského kraje přivítal Mgr. Ivan Kratochvíl, ředitel Gymnázia Sušice.

Následovalo pozdravení krajských zastupitelů a místostarostky města Sušice. Za EUREGIO promluvil o smyslu těchto studijních pobytů a přínosu studentům Dr. Dr. Rudolf Segel, který je hlavním iniciátorem projektu.

O své zkušenosti ze studijního pobytu v minulých letech se podělili i sami studenti, a to i v německém jazyce. Všichni zúčastnění shlédli zajímavou prezentaci René Hambergera, bývalého studenta sušického gymnázia, který se zúčastnil studijního pobytu v Deggendorfu v minulých letech, svůj pobyt v Německu si prodloužil, poté složil úspěšně bavorskou maturitu a nyní studuje technický obor na vysoké škole v Německu. Všem dokázal, že němčinu zvládá stejně dobře jako svůj mateřský jazyk, pohovořil o rozdílech německého a českého školského systému, o rozdílech i podobnosti obyvatel českého a bavorského pohraničí.

Závěrem všechny pobavilo divadelní vystoupení česko – německé divadelní sítě ČOJČ Čechy Bavorsko, samozřejmě dvojjazyčné, česko-německé.

Přejeme našim studentům hodně studijních úspěchů a příjemný školní rok v Bavorsku.

Mgr. Anna Hlavová
koordinátor projektu

 

 

 

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz