Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Euregio

V pátek 25.října 2013 se konalo na půdě sušického gymnázia slavnostní zahájení 18. Bavorsko-českého školního roku EUREGIO 2013/2014. V letošním školním roce studují dvě studentky 3. ročníku, Kristýna Vondrysová a Martina Formánková, na gymnáziu Roberta Kocha v Deggendorfu a jeden student, Tomáš Pour, na gymnáziu ve Zwieselu.

Studenti strakonického gymnázia využili nabídky v rámci projektu EUREGIO prohloubit si své jazykové znalosti, ale i možnosti seznámit se blíže se společenským, politickým a hospodářským děním v Bavorsku, ať už na půdě školy nebo na veřejnosti či v hostitelské rodině, kde jsou ubytováni.
Slavnostní setkání se konalo ve Smetanově sále sušického gymnázia a bylo zahájeno hudebním vystoupením studentů hostitelského gymnázia. Všechny zúčastněné z řad rodičů, studentů, učitelů a ředitelů škol, dále zástupců měst a Plzeňského kraje přivítal Mgr. Ivan Kratochvíl, ředitel Gymnázia Sušice.

Následovalo pozdravení krajských zastupitelů a místostarostky města Sušice. Za EUREGIO promluvil o smyslu těchto studijních pobytů a přínosu studentům Dr. Dr. Rudolf Segel, který je hlavním iniciátorem projektu.

O své zkušenosti ze studijního pobytu v minulých letech se podělili i sami studenti, a to i v německém jazyce. Všichni zúčastnění shlédli zajímavou prezentaci René Hambergera, bývalého studenta sušického gymnázia, který se zúčastnil studijního pobytu v Deggendorfu v minulých letech, svůj pobyt v Německu si prodloužil, poté složil úspěšně bavorskou maturitu a nyní studuje technický obor na vysoké škole v Německu. Všem dokázal, že němčinu zvládá stejně dobře jako svůj mateřský jazyk, pohovořil o rozdílech německého a českého školského systému, o rozdílech i podobnosti obyvatel českého a bavorského pohraničí.

Závěrem všechny pobavilo divadelní vystoupení česko – německé divadelní sítě ČOJČ Čechy Bavorsko, samozřejmě dvojjazyčné, česko-německé.

Přejeme našim studentům hodně studijních úspěchů a příjemný školní rok v Bavorsku.

Mgr. Anna Hlavová
koordinátor projektu

 

 

 

Provoz školy

Přihlášení