Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Let's Go Travel Show by The Bear Theatre

Naše návštěva Velké Británie


V pátek 1.3.2019 se naše třída, 4.O, společně s tercií a sekundou zúčastnila vystoupení divadelního spolku The Bear Educational Theatre. Původně jsme měli shlédnout představení „The detectives“, avšak nemoc si člověk nenaplánuje. A proto nám těsně před začátkem bylo oznámeno, že nastala změna a zahrát nám přijeli jiní herci s jiným příběhem. Nejdříve jsme byli trochu zklamáni, ale to netrvalo dlouho. Po chvíli se na jevišti objevili účinkující, kteří nám prozradili téma představení, které nás čeká. To neslo název „The Let‘s Go Travel Show“.

Zprvu jsme moc nevěděli, co čekat, ale rychle jsme pochopili. Byl to příběh o zapeklitém problému dvou zamilovaných lidí, kteří v jejich vztahu mají razantní překážku, která může zcela změnit jejich život. Tato překážka nesla jméno Velká Británie. Šlo o to, že Martin, rozený Angličan, získal velice dobrou nabídku práce ve své vlasti. I kvůli tomu se rozhodl požádat svou milou o ruku. Lenka si však tímto krokem jistá nebyla. Hlavním problémem bylo stěhování do země, ve které nikdy nebyla a nikoho tam neznala. Ani myšlenka, že by opustila své blízké, se jí moc nelíbila. A proto Martin navrhl, že pojedou na dva dny do Británie, aby měla šanci alespoň trochu tuto zemi poznat a rozmyslet si, zda by byla schopna tu se svým milým žít. Během jejich návštěvy mohla spatřit mnohé krásné stavby, přírodní zázraky a zajímavé tradice. Ale vše nebylo tak růžové, jak by si přáli. Došlo i na jejich první velkou hádku, což jejímu rozhodnutí nijak nepomohlo. Avšak dva dny uplynuly jako voda a byl tu čas na odpověď. V tu chvíli jsme byli na řadě my, diváci, neboť právě naším úkolem bylo rozhodnout, zda by měla Lenka nabídku manželství přijmout, nebo by se měla vrátit zpátky do Evropy. Měli jsme čas to prodiskutovat mezi sebou, ale nebylo třeba. Valná většina odpověděla, že by nabídku měla odmítnout. A tím bylo představení u konce.
Celým příběhem nás provázeli samotní představitelé hlavní dvojice, kteří se nás snažili co nejvíce zapojit. Nejen že jsme odpovídali na otázky, které si pro nás připravili, ale také jsme mohli zapojit své názory. Například když se jednalo o již zmiňovanou žádost o ruku, nebo když padlo téma „Královská rodina“. Díky zbylému času jsme mohli položit jakoukoliv otázku samotným hercům, a tak se dozvědět něco málo z jejich života. Řeč přišla především na jejich osobní život a jejich politické názory.
Za všechny tři třídy bychom chtěly poděkovat všem, kteří nám tento zážitek umožnili, především samotnému divadelnímu spolku, který si na nás našel čas a ukázal nám alespoň kousek z perfektní angličtiny rodilého mluvčího. Doufáme, že si tuto zkušenost budeme moci v blízké budoucnosti opět někdy zopakovat.
Kristýna a Karolína Krejčovy, 4.O

 

 

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz