Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Prima premiéra

Všechno je jednou poprvé a pro letošní primány bylo těch poprvé v úterý 5. 2. 2019 hned několik. Společně se studenty tercie a kvarty se vydali na svou první exkurzi, a to rovnou do kouzelně zasněžené Prahy, kde všechny čekal zážitky nabitý program.

Cesta autobusy uběhla poklidně a rychle a naše první kroky vedly do kostela sv. Šimona a Judy, kde pro nás Mgr. Zuzana Kostková objednala komentovaný koncert Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK s názvem Pohyblivé obrázky aneb o filmové hudbě. Když se v překrásném kostele ozvaly první tóny všem dobře známé melodie filmu Piráti z Karibiku, stačilo zavřít oči (a o těch bude mimochodem dnes ještě řeč) a nechat se unášet na vlnách hudby.

V průběhu dopoledne jsme dále slyšeli ukázky z Pyšné princezny, Anděla páně nebo Harryho Pottera, které byly doplněny o sestřihy z těchto filmů. Studenti mohli sami posoudit, jak těžké je vystihnout hudbou situaci tak přesně, aby jinak neutrální filmová pasáž vyzněla hororově nebo komicky.

Další zastávkou byl pro skupinu primánů klášter sv. Anežky České, kde Mgr. Marcela Miková zajistila pro všechny vstup na výstavu Středověké umění v Čechách a střední Evropě (1200 – 1500).

Kromě obrazů Mistra Theodorika z Křížové kaple na Karlštejně byla k vidění i vzácná Strakonická Madona a mnoho dalších exponátů s církevní tematikou.

Bodem programu, který vzbudil největší ohlasy, byla jednoznačně Neviditelná výstava v prostorách Novoměstské radnice. Jedná se o úžasný projekt, kde ve výstavních není vidět nic víc než tma, kde se návštěvník musí v průběhu cesty prostředím reálného světa spolehnout na své nevidomé průvodce a ostatní vlastní smysly. Tato výstava ukazuje skutečný svět nevidomých lidí a zároveň dává návštěvníkům možnost ztratit ostych a zeptat se přímo jich samých, jak jim lze pomáhat a smysluplně je podpořit.

Všem organizátorům děkuji a všechna tato místa doporučuji k navštívení.

Za primu Alžběta Fajová

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz