Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Přátelské setkání v Deggendorfu

„Im Grunde sind es immer die Verbindungen mit Menschen, die dem Leben seinen Wert geben.“

„V podstatě jsou to vždy vztahy s lidmi, kterými život nabývá na hodnotě.“

Wilhelm von Humboldt

V tomto duchu se dne 20.10.2018 konalo přátelské setkání našeho učitelského sboru s kolegyněmi a kolegy Gymnázia Roberta Kocha v bavorském Deggendorfu. Přátelství mezi školami trvá již 27 let. V nově postavené školní budově se nám dostalo velmi vřelého a srdečného přijetí od našich bavorských přátel v čele s ředitelem školy panem OStD Heinzem-Peterem Meidingerem, jeho zástupcem panem StD Dr. Wolfgangem Holzerem a organizátorkou setkání paní Ingrid Naber, bývalým panem ředitelem A. Zieglmeyerem, jakož i bývalou zástupkyní školy paní Rosi Wagner. Poté jsme měli možnost prohlédnout si novou budovu. Bavorské studentky spolu s jedním studentem nás přivítali velmi působivým gymnastickým vystoupením na hudbu skladby „Carmina Burana“ německého skladatele Carla Orffa – absolventa salcburského Mozartea. Velmi zajímavá pro nás byla následná prohlídka deggendorfské Vysoké školy technické a jejích výzkumných laboratoří. Prohlídka osvětleného centra malebného města Deggendorf nás přímo nadchla.

Naši školu zastupovali paní zástupkyně RNDr. Milena Pavlíková a pan ředitel Mgr. Miroslav Hlava, kteří se svým přátelským vystupováním, zájmem o prohlubování česko-bavorských vztahů mezi oběma školami a pan ředitel svými projevy v úvodu i závěru „Kollegentreffen“ zasloužili o náležité reprezentování naší školy, naší země a především pravých lidských hodnot. Ve svém projevu zavzpomínal pan ředitel i na velmi váženou osobnost našeho bývalého ředitele pana Lubomíra Palečka, který nás počátkem října nečekaně navždy opustil.

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz