Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Septima na Karlštejně

V pondělí a v úterý posledního školního týdne jsme my, třída septima, vyrazili na školní výlet. Naším cílem byla středočeská obec Karlštejn. Ubytovali jsme se v kempu u řeky a poté vyrazili do Koněpruských jeskyní. Cesta to byla dlouhá a náročná, ale všichni jsme v pořádku dorazili do cíle. Tam nás čekala prohlídka jeskyně, která byla zvláštní tím, že v celé jeskyni byla tma a my jsme si svítili pouze baterkami.

Po pauze na něco k snědku jsme se vydali zpět do Karlštejna. Večer jsme si společně s třídou sekundou sedli k ohni, opekli vuřty a zazpívali si.

V úterý nás čekal výstup na Karlštejn a následná prohlídka hradu, kde bylo možné vidět exponáty z doby Karla IV., včetně kopie Svatováclavské koruny nebo lebky krokodýla, již Karel zakoupil, protože mu bylo namluveno, že je to hlava draka, kterého zabil sv. Jiří.

Pak už jsme byli velmi unavení. Místo původně plánované procházky kolem zatopených lomů Malá a Velká Amerika jsme zůstali v kempu. Ten, komu ještě zbylo trochu sil, si mohl zahrát fotbal nebo volejbal, mnozí z nás si však lehli do stínu pod strom a pouze odpočívali. Pak jsme nasedli do vlaku a po dvou přestupech a dvou a půl hodinách cesty jsme konečně byli doma. Unavení, nevyspalí, ale plni nových zážitků.

Petra Dunovská (7.O)

Provoz školy

Přihlášení