Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Exkurze do ZOO Praha

V úterý 5. června se před školou sešly třídy sexta a 2. C, jako kdyby snad měly jet na nějakou exkurzi. A víte co? Fakt se jelo! Taková exkurze do ZOO dokáže zvednout žákovi náladu jako máloco, zvlášť takhle před koncem školního roku. Člověk nemusí sedět ve škole a čekat, jestli se třeba nevypaří, nebo nemusí psát test a přát si, aby se vypařil. A tak v 8 hodin dorazil náš oblíbený řidič Karel (po tolika letech už ho my, sextáni, bereme jako vlastního) a mohli jsme vyrazit.

Na místě jsme obě třídy dostaly každá svého průvodce a začala komentovaná prohlídka s názvem „Zajímavosti o zvířatech chovaných v ZOO Praha“. Společně jsme prošli celou horní část areálu. Nejvíce mi v paměti utkvěla roztomilá štěňátka jihoamerických psů pralesních, zrovna obědvající tygr nebo lemur, který se nám přišel ukázat tak blízko, jak jen to šlo, či lachtani, kteří nás svým plaváním mírně hypnotizovali. Podle některých účastníků akce by se prý mezi zajímavosti dal zařadit i průvodce a oběd.

Celkově bych exkurzi ohodnotila velmi kladně, protože i když jsme vesměs navštívili ZOO již dříve, věřím, že jsme si odnesli nové, zajímavé informace. Navíc díky skutečně vydařenému počasí byla všechna zvířata venku. Jela bych znovu.

Zuzana Vodáková (6.O)

Provoz školy

Přihlášení