Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Postup delegace Gymnázia Strakonice na Mezinárodní zasedání Evropského parlamentu mládeže

EYP: postup tříčlenné delegace Gymnázia Strakonice z NVK Karlovy Vary na Mezinárodní zasedání Evropského parlamentu mládeže

Akce studentské neziskové organizace Evropský parlament mládeže (European Youth Parliament, EYP, www.eyp.cz), které se konají výhradně v anglickém jazyce a kde studenti ve skupinách (komisích) řeší současné české, evropské i světové problémy, probíhají v České republice již od roku 1998. Naši studenti se jich téměř každoročně zúčastňují od roku 2008. V roce 2014 se konala Národní výběrová konference přímo ve Strakonicích, mj. i v prostorech našeho gymnázia. Za tu dobu se výrazně rozšířil počet škol, jež se akcí účastní, a jednodenní předkola, na kterých se rozhodovalo o postupu do národního kola, byla nahrazena dvěma třídenními regionálními výběrovými konferencemi.

XX. národní výběrová konference (NVK) probíhala od 22. do 25. března 2018 v Karlových Varech. Čtyřčlenný tým gymnázia Strakonice na ni postoupil z podzimní regionální konference v Kutné Hoře v plném počtu. Ve Varech nás tedy od čtvrtka do neděle reprezentovali Linda Bollenová (kvinta), Matěj Klíma (2.B), Anežka Mlíčková (2.B) a Adam Palivec (sexta). Protože se konference odehrávala ve slavném lázeňském městě, zastřešujícím tématem bylo zdravotnictví. A tak studenti z celé ČR (včetně zahraničních hostů z Německa) tentokrát řešili například odliv doktorů z některých zemí EU za lepšími platy a podmínkami (Adam Palivec), jak účinně pomáhat v boji se zdravotními hrozbami v rozvojových zemích (Linda Bollenová), skutečnost, že duševní choroby u dospívajících jsou stále do určité míry tabu a stigma (Anežka Mlíčková), či jak by měla vypadat sexuální výchova ve školách (Matěj Klíma).

S tématem souvisela i zajímavá panelová debata, na které o současné situaci v českém zdravotnictví hovořili mladá lékařka z fakultní nemocnice Motol, studentka medicíny v 5. ročníku, pracovník výzkumného ústavu zkoumající kmenové buňky a nemocniční klaun.

Tradiční ´EYP party´ tentokrát probíhala ve stylu dvacátých let pod názvem „Roaring twenties“. Pokud vás zajímá, jak se naši studenti popasovali s elegancí dvacátých let, nakoukněte do fotogalerie.

A to nejlepší na konec: výsledky. Letošní národní konference byla pro Gymnázium Strakonice velmi úspěšná: s výjimkou Lindy, nejmladší členky EYP Teamu, která má svou „EYP career“ jistě ještě před sebou, postoupili tři naši studenti coby delegace na nejprestižnější (a také nejdelší) zasedání EPM: na mezinárodní zasedání buď v nizozemském Rotterdamu, litevském Vilniusu či arménském Jerevanu.

Anežce, Adamovi a Matějovi gratulujeme k vynikajícímu výkonu a věříme, že budou naše gymnázium skvěle reprezentovat!

Doufáme, že i příští rok se najdou odvážní studenti, kteří se zajímají o svět kolem sebe, nebojí se hovořit anglicky a jsou připraveni rozvíjet své „soft skills“, tedy komunikační a vyjednávací dovednosti. Za podporu děkujeme vedení školy a Nadačnímu fondu Gymnázia Strakonice.

Mgr. Markéta Jansová,
vyučující anglického jazyka

Více informací naleznete zde:

https://www.facebook.com/karlovyvary2018/

www.eyp.cz

Provoz školy

Přihlášení