Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2017-2018 právě vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Třída 4.C navštívila pivovar

Jednoho mrazivého prosincového rána jsme se vypravili na návštěvu městského pivovaru ve Strakonicích. Sešli jsme se ve výjimečně hojném počtu, již očekáváni usměvavým panem sládkem. Ten nadšeně komentoval celou naši prohlídku a doplňoval ji také mnoha zajímavostmi, které si na Wikipedii jen tak nepřečtete.

Začali jsme pěkně od začátku. V první části jsme si mohli prohlédnout obrovské nádrže, které jsou prvopočátkem světoznámého alkoholu. Mohli jsme ochutnat sladovnický ječmen i hořký chmel. Dozvěděli jsme se, čím je které pivo specifické, jaký je poměr surovin, jak dlouho celý proces trvá a spoustu dalších zajímavostí, například i to, že veškerá výroba je pěkně postaru ruční. Po prozkoumání nádrží jsme se přesunuli do sklepení, kde jsme si prošli starou i novou část, a pak se konečně, k nezřízené radosti všech spolužáků, dostali do zracích sklepů.

I během usilovného ochutnávání jsme se dozvídali mnoho zajímavých věcí, například že všechny tanky se po vypuštění hotového piva musí čistit ručně, přičemž náš průvodce zavzpomínal na dobu, kdy mu, jako studentovi, právě tato práce často připadla.

Pokud jsem si prohlídku představovala jako degustační procházku s kalíšky, ze kterých se bude pod dozorem profesova decentně ochutnávat, tak jsem se spletla. Pan sládek nám pivo točil do pětilitrového krásně tepaného korbele. Dočkali jsme se i vánočního speciálu. Když jsme opouštěli sklepení, náš průvodce pro jistotu ještě doplnil korbele, abychom při zbytku prohlídky neumřeli žízní.

Před námi ještě byla plnící linka, jak pro sudy, tak i pro tradiční lahve. Musím říci, že právě plnící, vysoce moderní linka na „lahváče“ na mě velmi zapůsobila. Vše bylo dokonale sladěné a šlapalo to, nu, jako dobře seřízený stroj.

A tímto jsme naši prohlídku zakončili. Byly to velmi zajímavé dvě hodiny. A i když jsem, jako vzorný řidič neochutnávala, poctivá ruční práce a atmosféra tradice na mě silně zapůsobila.

Zuzana Lánová 4.C

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


dny otevřených dveří


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz