Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Datacentrum Forpsi podruhé

Dne 30. 11. 2017 se uskutečnila exkurze do firmy Forpsi. Společně s paní učitelkou Lukačevičovou a panem učitele Hajdekrem jsme se jí zúčastnili my, studenti 2.C a 2.A.

Kolem osmé hodiny na nás již před školou čekaly dva autobusy, a jakmile jsme se sešli v plném počtu, vyjeli jsme. Čím blíž jsme byli k cíli, tím víc byla krajina zasněžená. Někteří z nás dokonce nebyli na takové počasí vhodně oblečení.

Hned po příjezdu nás rozdělili do čtyř skupin. Naše parta začala u serverovny, bohužel kvůli velkému hluku bylo těžké rozumět výkladu. Poté jsme se přesunuli do jiné místnosti, kde jsme měli přednášku formou prezentace o internetu a doménách. Jako poslední jsme navštívili kanceláře společnosti. Popsali nám, jak to u nich funguje a jak mají rozdělené povinnosti. Při odchodu jsme dokonce dostali i malé dárečky.

Samozřejmě většina z nás byla ke koci již unavená, ale domů jsme se vraceli nabití novými vědomostmi. Kolem poledne jsme nasedli do autobusů a jeli zpět do Strakonic.

Nina Panfil, 2.C

Provoz školy

Přihlášení