Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

10. místo v Dějepisné soutěži gymnázií České a Slovenské republiky

Tradičně jako již posledních 26 let se 23. listopadu 2017 v Chebu odehrálo klání gymnázií z České i Slovenské republiky. Jak jistě tušíte, šlo o klání čistě vědomostní, týkající se společných dějin obou republik. Tentokrát byla tématem léta 1949-1967 s trefným titulem „Léta strachu i naděje“.

Ve středu, den před soutěží, jsme již před polednem opouštěli pozemek školy, abychom se mohli zúčastnit přednášky předních českých a slovenských historiků, kteří své bohaté výklady zaměřili na rok 1918 a na to, co předcházelo odtržení první Československé republiky od poválečného habsburského císařství. Po diskusi, která přednášku uzavřela, jsme naskočili do auta a odjeli do Františkových Lázní, kde jsme byli ubytováni. Po večeři jsme na hotelu nahnali do hlav poslední vědomosti a šlo se spát.

Ráno bylo alespoň pro mě poměrně nervózní. Po snídani, které jsem mnoho pozornosti nevěnoval, jsme se odebrali zpět do Chebu, do sálu plného studentů chtějících se v soutěži probojovat co nejvýš. Zabalili jsme do tašek knihy, které zde na nás čekaly stejně tak jako na ostatní účastníky, a odnesli je do auta, abychom měli dostatek prostoru na stole. Když zazněly první tóny slovenské hymny, stáli jsme již v pozoru u svého stolku a po doznění posledních tónů hymny české jsme si vyslechli několik nedlouhých proslovů od zúčastněných osobností, ať už z oboru historie, nebo z oborů jiných. Potom začalo první kolo. Některé otázky jsme vyřešili během pár sekund, jiné nás zaskočily a zabraly nám mnohem delší dobu. Po prvním kole jsme byli otázkami poměrně zaskočení. Během přestávky jsme se občerstvili v bufetu, plném všemožných slaných i sladkých potravin a po půl hodině jsme se pustili do kol následujících.

Po předání testů poslední části jsme již odevzdaně čekali a hádali, na jaké příčce se umístíme. Troufám si říct, že desáté místo nás potěšilo. Na podiu jsme převzali odměnu a gratulaci od předsedy Senátu ČR Milana Štěcha nejen my, ale také vedoucí našeho týmu, paní učitelka Alena Klichová, která byla s dalšími dvěma kolegy oceněna za vytrvalost, díky níž zažila již svou 24 účast v soutěži. Gymnázia, která se umístila před námi, jsme ohodnotili upřímným a zaslouženým potleskem a vydali jsme se na cestu k domovu, kde už na nás všichni netrpělivě čekali.

Matouš Baloun, 3.C

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


Strakonicky denik

O dění na Gymnáziu infomuje také Strakonický deník


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz