Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Exkurze 4.C

Dne 16. listopadu 2017 jsme spolu se třídou 4.C podnikli výpravu do Prahy. Našim cílem bylo Národní technické muzeum a poté výstava Světlo v obraze: český impresionismus. Kolem 8. hodiny ranní jsme se sešli před gymnáziem a vyrazili autobusem do Prahy.

Naše první zastávka byla na Letné, kde se nachází budova Národního technického muzea. V muzeu se naše početná skupina rozdělila na několik menších a rozešli jsme se do různých expozic podle našich zájmů. Snad všechny nás ale upoutala expozice historie dopravy v tzv. „dopravní hale“. První automobily a motocykly, parní lokomotiva a dokonce letadla zavěšená od stropu spolu vytváří poutavou podívanou. I ostatní expozice byly ale velmi zajímavé. Mě osobně zaujala interaktivní výstava Klamárium, která návštěvníky seznamuje se známými i méně známými zrakovými klamy a vysvětluje principy lidského zrakového vnímání. Bohužel ani za dvě hodiny, které jsme na prohlídku muzea měli, jsme zdaleka nestačili projít vše, co by stálo za vidění.

Poté, co jsme se všichni shromáždili před muzeem, jsme se vydali k našemu dalšímu cíli – k Jízdárně Pražského hradu, ve které se v současné době nachází výstava českého impresionismu. Před vstupem do areálu jsme prošli bezpečnostní prohlídkou a pak už nám nic nebránilo zhlédnout výstavu. Viděli jsme mimo jiné například díla Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka nebo Maxe Švabinského.

Kolem třetí hodiny nás vyzvedl autobus a mohli jsme jet zpátky do Strakonic. Domů jsme přijeli sice unavení, zato ale plni zážitků a nových vědomostí.

Kristina Chvalová, 4.B

Provoz školy

Přihlášení