Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Výlet za servery

Někdy využíváme věci, o kterých ani nevíme, jak vznikají, nebo kdo za nimi stojí. A jednu z těch věcí používáme takřka denně – internet. (Nebudu vám vysvětlovat žádné principy, to si ostatně můžete vygooglit sami.) Zkrátka vám chci popsat naši výpravu za servery.

Ve středu, 28. listopadu jsme se my, sexta a 2.B s pány učiteli Prokopcem a Hajdekrem, sešli v osm hodin u autobusu a vyrazili směrem k šumavské vesničce Ktiši poblíž Prachatic. Sídlí zde totiž soukromá společnost Forpsi poskytující servery všeho druhu. Po příjezdu jsme se rozdělili do čtyř skupin, abychom se všude lépe vešli (a nezpůsobili všemožné výpadky).

Dozvěděli jsme se, co je to internet, domény, nebo jak funguje vyhledávání. V kancelářích jsme viděli tvrdou dřinu pracovníků, stojících za internetem (všichni ale měli úsměv na tváři). Pak jsme se přesunuli do serverovny samotné. (Upřímně, byla tam zima a větrno, protože se servery musí dostatečně chladit.) Serverovna byla místnost plná skříní s krabičkami, které musely fungovat nepřetržitě, aby se lidé na internetu dostali ke všemu, k čemu potřebují. Potom nám pán ukázal, jak by se hasil případný požár, a jak se všemu dodává energie. Nakonec jsme hezky poděkovali a rozloučili se. Ještě jsme dostali malé dárky.

Druhou a poslední zastávkou byly Prachatice. Dostali jsme krátký rozchod na náměstí, pak jsme společně navštívili tamní gotický kostel s gotickou klenbou a pan učitel Hajdekr nám ukázal krásný, starý břečťan. A to už byl konec naší výpravy. Ve zdraví a plni nově získaných vědomostí jsme dojeli zpátky do Strakonic.

Díky této exkurzi jsme se poučili, že ve Forpsi zabraňují útokům hackerů a my pak můžeme v klidu sedět u počítače nebo u mobilu, nebo že být ajťákem není vůbec žádná legrace.

Lucie Fríbertová, 6.O

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


Strakonicky denik

O dění na Gymnáziu infomuje také Strakonický deník


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz