Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Mezinárodní projekt "Kde budu doma"

Dne 23.11.2017 se vydalo devět studentů a dva učitelé na Slovensko pokračovat v prací na projektu “Kde budu doma”.Vědomi si toho, že potřebujeme udělat hodně práce jsme neváhali a první den jsme vyrazili na výlet do Trenčína. Město nás přivítalo mlhou hustou tak, že by se dala krájet. S domněním, že se mlha rozptýlí jsme vyrazili na poutavou prohlídku. Naší první zastávkou byl nápis na skále z roku 179, který zde vytesala římská legie, který se nacházel ukryt před zraky lidí uvnitř hotelu Elizabeth.

Naší další zastávkou byl Trenčínský hrad, jenž postupně vznikal již od 11. století. Původní obytná věž a kamenná rotunda se v průběhu století změnila na téměř nedobytný hrad s dokonalým obranným systémem hradeb a padacích mostů. Vrcholem celé prohlídky byl výstup na hradní věž. Po zdolání několika desítek schodů jsme nakonec viděli jen asi tři metry před sebe. Slovenská mlha opět předvedla svou krásu a jedinečnost.

Následující den měl být ve znamení pracovního nasazení a po dopoledním pracovním úsilí nás čekal vydatný oběd. Přeplněni energií jsme vyrazili na společnou aktivitu do laserarény. Naše skupina předvedla nevýrazné výkony, a tak nám nezbylo nic jiného než se poklonit před výkony našich partnerů. Celé odpoledne jsme si báječně užili a plni očekávání jsme se vydali na slavnostní “Stužkovou”, což je pro slovenské studenty velmi slavnostní událost, podobná našemu maturitnímu plesu. Shlédli jsme přibližně hodinový program studentů a poté už vyrazili domů.

V sobotu jsme se vydali na společný celodenní výlet do Tater. Poprvé jsme letos viděli sníh, což se projevilo i několika sněhovými koulemi v našich kapucích. Co nás ale opravdu ohromilo byl pohled na Gerlachovský štít. Po chvilce dohadů, jestli Sněžka není přeci jen vyšší, jsme uznali, že není. A protože práce na projektu je opravdu dost, už v neděli odpoledne jsme se sešli ve škole, abychom začali budovat osnovu brožury, která je jedním z hlavních výstupů našich společných aktivit. Pondělí, úterý i středa se ponesou ve stejném duchu. Držme si palce, ať nám to vyjde.

Martin Vítovec ze 3.B

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


Strakonicky denik

O dění na Gymnáziu infomuje také Strakonický deník


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz