Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Strakonický výstřel

Dne 22. listopadu se na Gymnáziu Strakonice odehrálo oblastní kolo v Mistrovství škol v pišqworkách. Turnaj opanoval GymStr obhajující účast na grandfinále v Brně.

Do Strakonic přijelo 15 týmů s jasným cílem. Vyhrát a stát se tím nejlepším. Od rána si šel každý tvrdě za svým. Nováčci posbírali nové zkušenosti. I když šli po skupinách zpět do školy, odcházeli s nadšením a spokojení. Kolem desáté hodiny následoval pendrek k svačince a jedeme dál. Play – off, román sám o sobě. Čtvrtfinále bylo jasné, prosté a jednoduché. Semifinále už ovšem vůbec.

Tým Gymstr, loňský účastník a celkově 12. tým na Grandfinále v roce 2016, levou zadní vyhrál skupinu. První boj v pavouku pro ně též nebyl složitý, avšak Mirčiny Pilinky jim daly už víc zabrat. Zápas skončil remízou a do rozstřelu se proti sobě postavili kapitáni. Střihat si museli i o swap, protože domluva byla nemožná. Nervy pracovaly, ruce se klepaly. Kdo si zabojuje o to první místo? Letité zkušenosti nepřišly vniveč. GymStr měl své místo v pavouku. Přišel ale problém, neměli se proti komu postavit. Proč?

Aurora nevystřelila jednou a její rány zůstanou všem v paměti. Filda s jeho velkými svaly chtěl totiž ukázat, že je též silný bojovník. Do prvního rozstřelu šel chlapec s dívkou, ale chemie tentokrát nepřicházela v potaz. Těžké logické myšlení a soustředěnost způsobily to, že došel čas. Druhý duel byl čistě mužskou záležitostí. Chlapci už prosili, jestli se nemohou utkat v chlapáčtější disciplíně, ale stolní tenis není dost mužský a krev z bitky organizátorka vidět nechtěla. Když i tento rozstřel dopadl remízou, nezbývalo nic jiného než to nechat osudu. Ten určil, že bojovat o první místo bude Filda s jeho velkými svaly.

Velké svaly ale přemohl GymStr, který ukázal, že na Grandfinále se nedostane jen tak někdo. Další neúprosný boj započal mezi Pilinkami a Aurorou, který skončil remízou. Proti sobě se postavili ti nejlepší. Zde bohužel Aurora vyhasla… Kluci byli zklamaní, ale v dalším roce budou mít čas své umístění vylepšit.

Výsledky:
1. místo GymStr (Gymnázium Strakonice) ve složení Dominik Staněk, Michaela Helmová, Pavel Vašek, Vít Kovarovič, Václav Kůla.
2. místo Filda má velký svaly (Gymnázium Strakonice) ve složení Adam Mikeš, Nikola Drnková, Markéta Jánská, Filip Malý, Daniel Plochý.
3. místo Mirčiny Pilinky ( Gymnázium Prachatice) ve složení Dominik Čajan, Tomáš Mayer, Martin Váňa, Adéla Soumarová, Milan Čertík.

Sára Stankovská, 22. 11. 2017 v 13:57

Fotogalerie na Facebooku

 

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


Strakonicky denik

O dění na Gymnáziu infomuje také Strakonický deník


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz