Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Výstava Game On

Dne 7. 11. 2017 třída 1. A (+ seminář IVT) vyrazila na školní informatickou exkurzi, na výstavu Game On v pražských Holešovicích.

Cesta byla dlouhá, ale rychle utekla a byli jsme na místě. Tam jsme dostali asi třičtvrtěhodinový rozchod, protože na takovou elitu našeho formátu ještě nebyli připraveni.

Když nás pustili dovnitř, tak jsme si vyslechli skoro hodinovou přednášku o informacích na internetu, pak následovala ta zábavnější část - samotná výstava. Bylo tam spoustu zajímavých exponátů (např. Puck Man, Spacewar!, virtuální realita, …) a hlavně jsme si mohli mnoho z nich i vyzkoušet.

Bohužel jsme výstavu museli opustit a vyrazit do Staré Boleslavi, kde byl naším cílem kostel, u kterého byl zavražděn sv. Václav, načež jsme se vrátili do Prahy. Na Smíchově naši skupinu čekal rozchod, díky čemuž byl výlet zpestřen o nahánění zatoulaných spolužáků. Po nalezení všech ztracených jsme vyrazili domů.

Prokop Líbal, 1.A

Provoz školy

Přihlášení