Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Akce „Martínek“

Dovolte mi pár závěrečných slov…

Od té chvíle, kdy si na mě v pátek odpoledne tři kamarádky z kvinty Kateřina Božková, Diana Žahourová a Anežka Slavíčková ochotně vystály frontu s dotazem ohledně pomoci malému Martínkovi, se odehrálo v jejich životech i v mém spousta nádherných nezapomenutelných okamžiků, pocitů radosti, překvapení, naplnění, i velké trémy. To proto, že si stoupaly před kamery Jihočeské televize a televize Prima, vysílaly živý vstup na FB s panem Škotkem nebo poskytovaly rozhovor panu Malinovi pro Radiožurnál. Bohužel musím k předchozímu výčtu emocí ještě přiřadit rozhořčení, lítost i pocit vnitřní nespravedlnosti.

Po zveřejnění nevinného plakátku, který se ze školních skříněk a sloupoví ocitl díky studentovi druhého ročníku Matěji Thorovskému a jeho tatínkovi na facebookovém a instagramovém účtu, jsme neustále zvedaly telefony od soukromých osob i firem s otázkou, s čím mohou pomoci, jak a kam mají přispět. Kačka s Diankou poctivě odpovídaly na nekonečné dotazy na emailech a sociálních sítích. Všem zúčastněným plesalo srdíčko nad obrovskou vlnou solidarity.

Už třetí den ale přišly na řadu u holek slzy… Bylo mi velkým překvapením, že se najdou tací, kteří zdehonestují či dokonce osočí z osobního prospěchu a zviditelnění. Motiv toho, proč za mnou přišly, byl úplně prostý – pomoci. Přesto okusily život, jaký umí být. Nespravedlivý, nesmyslný. Dlouze jsme mluvily o tom, jak je důležité rozlišit věcnou a přínosnou kritiku, která ač není příjemná, přesto obohatí, od primitivních postojů ještě primitivnějších lidí. Stejně tak se, doufám, poučily a nabyly na frustrační toleranci ohledně naivity, kdy projikovaly své postoje do všech ostatních a očekávaly stejný přístup. Nicméně oceňuji, že nenechaly hlavu skloněnou a dotáhly své osobní mise do konce. Sladkou a hřejivou odměnou jím byla návštěva u Martínka.

V pondělí 6. 11. 2017 jsme posbíraly všechny předem roztříděné věci, hračky, povlečení – některé z nich zabalené do narozeninových a vánočních papírů, a vyrazily se zmíněnými dívkami stavově posíleny o Kačku Janochovou do MŠ Čepřovice. Paní učitelka Boženka připomínajíc pohádkovou babičku byla vlídná a usměvavá. Díky ní z nás spadla jakákoli nervozita a setkání s Martínkem a jeho kamarády bylo naprosto přirozené a milé. V krásné atmosféře jsme všem dětem rozdaly knížky, které si odnesly domů. Společně jsme si vyprávěli, četli, mlsali, děti nám zarecitovaly dvě básničky a my je na oplátku pozvaly na vánoční představení do našeho školního klubu.

Po několikanásobně řečené větě: „Holky, už musíme jet…“, velmi nerady odložily všechny přitulené děti a s nádherným pocitem vyrazily zpátky do všedních životů nás všech.

V tuto chvíli se sluší poděkovat paní starostce obce Čepřovice Barboře Poláčkové, která zřídila transparentní účet, kam lze posílat finanční obnos. Ušila si tím na sebe bič, který jí přidělal obrovskou práci a taktéž ovlivnil soukromý život. Přesto je pevná ve svém rozhodnutí vše zaštítit a Martínkovi a jeho tetě nadále pomáhat. Smekám před jejím odhodláním, sebezapřením i profesionalitou.

Dovolte mi na závěr poděkovat ještě jednou všem, kteří přispěli, pomohli nebo jen zaujali slušný postoj. Martínkovi to maminku ani babičku nevrátí, ale způsobily jste úsměv na jeho rtech, kterého jsme samy byly svědkem, a to je ten největší dík.

Zuzana Kostková

Provoz školy

Přihlášení

Užitečné odkazy

Vstup do informačního systému školy


Vstup do online školní pokladny


Přihlašování a odhlašování obědů


Studentský (nejen) literární magazín


Gymnázium Strakonice na fb


Strakonicky denik

O dění na Gymnáziu infomuje také Strakonický deník


progeCAD logo


Klub nadaných dětí Strakonice

ICT koordinátoři


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

MŠMT


Krajský úřad Jihočeského kraje

Jihočeský kraj


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání

Cermat


Oficiální stránky nové maturity

Nová maturita


Ústav pro informace ve vzdělávání


Informace pro správný výběr VŠ


Online brožura vysokých škol

www.KamNaVejsku.cz


Soukromý informační servis pro město a okolí


Ozivme si Strakonice

volné uskupení lidí se zájmem o Strakonice


 

Gymnázium Strakonice čerpá dotace z programu EU Peníze středním školám


 

The Duke of Edinburghs
International Award
Czech Republic Foundation, o.p.s.

www.dofe.cz