Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Adaptační kurz 1.C aneb Příprava na Halloween

Určitě jste si všimli, že třídy 1. A i 1. B byly na adaptačním kurzu. A co 1. C, ptáte se? Třída 1.C se jela adaptovat až v polovině října, přesněji 18. a 19. 10. do Střelských Hoštic. A jaké to bylo? Skvělé. Díky paní učitelce Kostkové i třídní učitelce Pazderníkové jsme zažili dva dny plné zábavy a zajímavých her, díky kterým jsme se více poznali.

Při venkovních hrách jsme se naučili spolupracovat, domluvit se a společně více komunikovat. Při hraní divadla jsme zjistili, kdo má originální nápady, kdo umí dobře hrát nebo pobavit. Ráno jsme ze sebe udělali příšerky z hororů a šli do mlhy fotit památky na tyto krásné dny.

Poté jsme jen společně shrnuli kurz, naobědvali jsme se, sbalili si věci a jako adaptovaný kolektiv jsme se vrátili do Strakonic. Již druhý den jsme ve třídě fungovali zase o něco více. Nemohu mluvit za všechny, ale myslím, že nám tento adapťák skutečně pomohl se lépe poznat a že na tyto dva dny budeme rádi vzpomínat až do čtvrťáku... A možná, že i déle.

Radka Vojáčková, studentka 1. C

Provoz školy

Přihlášení