Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Zahájení 22. Euregio – hostitelského roku

V malém historickém městě Plasy uspořádalo místní Gymnázium a SOŠ slavnostní večer pro 22 studentů a studentek z jižních a západních Čech, kteří se rozhodli studovat 1 školní rok na některém z bavorských gymnázií, seznámit se se společenským, politickým a hospodářským děním v Bavorsku.

Rovněž Gymnázium Strakonice má letos tři studenty v Bavorsku: Kateřina Vokurková studuje na Comenius- Gymnasiu v Deggendorfu, Marco Simič na Gymnasiu ve Zwieslu a Václav Holík již druhým rokem na Robert -Koch –Gymnasiu v Deggendorfu, na naší partnerské škole.

Slavnostního aktu se zúčastnili vybraní studenti, jejich rodiče a sourozenci, zástupci českých i německých škol a zástupci Euregia, tedy organizace, která zajišťuje jeden z nejúspěšnějších a nejdelších přeshraničních projektů vůbec.

Slavnostní atmosféru historického Santiniho sálu podpořily hned v úvodu slavnostní intrády studentů ZUŠ v Plasích , následovalo přivítání ředitelky Gymnázia Plasy, pozdravení starosty města a dalších zástupců politického života na krajské i celostátní úrovni na české i německé straně.

Následovaly postřehy bývalých účastníků programu Euregio – hostitelský rok, představení 22 nových účastníků a závěrečné slovo Dr. Dr. Segla, projektového koordinátora a zakladatele projektu.

Atmosféru historických budov kláštera, pivovaru a technického muzea si všichni zúčastnění vychutnali na závěr celého večera ještě venku při Videomappingu studentů Západočeské univerzity Plzeň promítaném přímo na fasádu historické budovy. Tématem promítání byla „Historie Plas“. Za Gymnázium Strakonice se zúčastnili slavnostního aktu Mgr. Anna Hlavová, učitelka Nj Ing. Dana Křížová a Mgr. Miroslav Hlava, ředitel gymnázia.

Všem studentům přejeme hodně úspěchů při studiu a mnoho krásných zážitků ze studia v zahraničí.

Mgr. Anna Hlavová

Provoz školy

Přihlášení