Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Studentské volby

Jsou věci, které se nedělají. Ať se jedná o násobení lomeného výrazu neznámou, vkládání matematických vtípků do školních článků, nebo snad pořádání turnaje ve sportu, který neexistuje. Ale já se s vámi klidně vsadím, že každý průměrný gymplák je dělá. Já doufám, že takových lidí bude nejvíce 18. a 19. října, protože v tyhle dny Grafoman ve spolupráci s Adamem Palivcem pořádá parlamentní volby pro studenty od prvních do čtvrtých ročníků. Další věcí, která se totiž nedělá, je, jak víte, volit, když vám ještě nebylo osmnáct.

Ve školní jídelně bude od středy do čtvrtka dostupná urna, kam se budou jako při reálných volbách vhazovat lístky. Ty vám předají třídní učitelé. Výsledky budou zveřejněny na stránkách studentského magazínu Grafoman http://www.m-grafoman.cz/. Díky tomu, že v době, kdy bude celá akce probíhat, ještě nebudou opravdové výsledky známy, nebudou volby ovlivněny realitou a o to je to celé zajímavější.

Jenže výsledky nejsou bez voličů, takže jestli tohle čteš a jsi student aspoň prvního ročníku, využij toho, že někoho zajímá tvůj názor a můžeš dělat něco, co se nedělá, a účastni se toho. Při cestě na oběd Ti to zabere jen chvilku.

Zuzana Vodáková

Provoz školy

Přihlášení