Chcete studovat na strakonickém gymnáziu?

 informace v sekci   PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ


Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-) 

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2016-2017 už vyšla. Zájemci si ji mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

„Ukliďme svět, ukliďme Česko“

Ve čtvrtek 6. dubna jsme se my, 6.O, 2.A a 2.B, zúčastnili celostátního projektu „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Vydali jsme se pod dozorem našich učitelů biologie na úklid města. Cílem bylo co nejlépe vyčistit oblast sídliště Mír, prostor za Kauflandem a kolem Jezárek. Každý dostal pytel na odpadky a rukavice. Počasí bylo typicky aprílové – chvíli svítilo slunce, pak zase foukal silný vítr, ale naštěstí nepršelo.

Nejprve jsme na rozehřátí posbírali odpadky v okolí školy a na školních pozemcích. Při přesunu na Mír si nás lidé zvědavě prohlíželi. Na místě jsme se rozdělili do několika skupin a každá dostala na starost kousek sídliště nebo jeho okolí. Když jsme se za necelou hodinu sešli u kina U Mravenčí skály, měli jsme sbírku různorodých předmětů – například sklo z auta, různé části oblečení, láhve všeho druhu nebo část kreditní karty.

Myslím, že tento zážitek byl pro nás všechny zajímavý a že si příště lépe rozmyslíme, kam zahodit prázdnou láhev či obal od sušenky.

Petra Dunovská, sexta

Provoz školy

Přihlášení