Deset "podstatných" důvodů, proč studovat u nás ....        najdete zde  :-)

Ročenka Gymnázia Strakonice

Ročenka Gymnázia Strakonice za školní rok 2015-2016 už vyšla. Zájemci si jí mohou zakoupit za 50 Kč v kanceláři školy. Děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné počtení.

Reprezentantka ČR v barvách Gymnázia Strakonice

Reprezentantka ČR ve snowboardingu a snowboardcrossu Sára Veselková neoblékala letos jen barvy reprezentace, zapózovala ale i v barvách svého mateřského Gymnázia Strakonice. Krom studia se věnovala dvěma disciplínám ve snowboardingu, v obou se zúčastnila mistrovství světa juniorů, které se letos konalo v České republice.

Ve snowboardcrossu skončila na 29. místě, ve freestyle snowboardingu v disciplíně Big Air na 21. místě a ve Slopestylu na 26. místě. Ve snowboardcrossu se dále zúčastnila mistrovství světa v Sierra Nevadě ve Španělsku, kde po postupu z kvalifikace dojela na 19. místě. Ve finále Českého poháru ve snowboardcrossu (s mezinárodní účastí) skončila na 3. místě – první z českých závodnic. Sezónu zakončila prvním místem ve Slopestylu na mistrovství České republiky mezi juniorkami.